Obránci se činili

V 16. kole nás čekalo další derby, přijely k nám totiž sousední Neuměřice, které jako kapitán vedl jinak hokejista aktuálně New Jersey Devils - Jiří Tlustý. A nebyla to jediná posila hostů, v útoku totiž nastoupila ostřílená dvojice "áčkařů" František Líman - Miroslav Jaroš, dal se tedy očekávat vyrovnaný duel. Jenže...Nám se do sestavy vrátil po třítýdenní pauze zaviněné operací Ondřej Suchánek a návrat to byl vskutku exkluzivní. Uběhlo odhadem nějakých 40 vteřin!!!, když se dostal ke své první střele a hned z toho byl gól - 1:0. Hosté měli svou první příležitost ve 3. minutě, ale Jaroš naštěstí v dobré pozici netrefil. Za minutu pro změnu neuměřický Pichl orazítkoval břevno naší brány a tentýž hráč svou šanci zazdil i v minutě sedmé. Tohle varování nám nestačilo a v 10. minutě inkasujeme z kopačky kanonýra Límana, který i v 36 letech stále znovu dokazuje, proč se kdysi s Milanem Bláhou přetahoval na dálku o post nejlepšího snajpra na okrese - 1:1. Ve 14. minutě se opět vracíme do jednobrankového vedení, když míč dopravil za Růněho záda dnes podruhé Ondra Suchánek. Hattrick mohl dovršit ještě do poločasu, ale jeho pokus z 32. minuty šibenici o nějaký ten metr minul. 33. minuta pak nabídla další vyloženou gólovku neuměřického Jaroše, ale brána mu i tentokrát naštěstí byla malá. Hosté nevyrovnali ani po šanci ze 39. minuty, a tak se ve 42. minutě vydal na útočný výpad stoper Honza Pergl, který se jako tank prodral přes celé hřiště až do zakončení a skóroval - 3:1. Této málokdyvídané, avšak u našeho stopera oblíbené, akci zatleskala i velmi početná skupina hostujících příznivců. V závěru první půle nás pak ještě podržel Patrik Ševčík, který dokázal vytěsnit tečovanou střelu na roh. Zkraje druhé části hosté postupně vystřídali oba své nejnebezpečnější forwardy - Límana i Jaroše, a když jim nejprve v 50. minutě zasadil fantom Vorlíček přesně umístěnou střelou k tyči čtvrtý zásah a následně v 53. minutě kapitán Martin Vymětalík zásah pátý, bylo o třech bodech prakticky rozhodnuto. To pochopily oba tábory a celkem jsme tak v tomto zápase mohli vidět i deset střídání, po pěti na každé straně. V 86. minutě pak skóre uzavřel svým premiérovým zásahem za áčko OLO Antonín Listík, a dnešní derby tak skončilo spíše tenisovým, než fotbalovým výsledkem - 6:1. O poznání gólově chudší byla tento víkend obě utkání mládeže, dorost prohrál s lídrem krajské A třídy s celkem Aero Odolena Voda doma 0:7, žákům pak pro změnu ani soupeř ze Stochova v neděli dopoledne nepřijel, prý vzhledem k nedostatku hráčů, a proto jsme bohužel vyhráli 3:0 kontumačně. Bohužel proto, že se jednalo o poslední domácí zápas starších žáků této sezóny. Příští týden mají žáci volno, dorost hraje v neděli dopoledne v 10:00 na hřišti PTZ Viktorie Nelahozeves a áčko zajíždí také v neděli 12. června do Zlonic B. Výkop je tradičně v 17:00. ŽELVA jedem!

Sokol Olovnice - Sokol Neuměřice B 6:1 (3:1)