Obávaný kanonýr se vrátil na místo činu

Není to tak dávno, když Martin Tureček s Milanem Bláhou tvořili nejúdernější útočnou dvojici kladenského okresu, tuto neděli je však osud postavil proti sobě. Altygro se totiž v zimní přestávce vrátil na hostování do své rodné vsi - Slatiny, kde nyní válí jako za mlada, a dokázal to bohužel pro nás i dnes. První šanci v dnešním derby zápase měl náš tým už ve 2. minutě, Jarda Berta však nezacílil přesně. Ve 23. minutě dal o sobě poprvé vědět také Milan Bláha, jeho prudkou ránu doprostřed brány ale slatinský gólman Zvoníček se štěstím kryl. O čtyři minuty později minul trestný kop Franty Nováka jen o chlup levou šibenici hostující kasy. Pak už přišly na řadu hvězdné chvíle Martina Turečka. Ve 31. minutě svůj únik ještě neproměnil, tři minuty nato však už nezaváhal - 0:1. Ve 42. minutě prodloužil Pavel Raušer kulatý nesmysl hlavou za sebe tak šikovně, že pro snajpra typu Bláhy nebyl problém zavěsit - 1:1. Hosté ze Slatiny ještě jednou do půle udeřili a znovu u toho byl forward s číslem jedenáct, který svým důrazem v našem vápně připravil gól do šatny pro Milana Matouška - 1:2. Tímto výsledkem skončil první poločas. Do druhé půle jsme vstupovali odhodlaní nepříznivý výsledek zvrátit, zvláště když nás hned ve 47. minutě skvělým zákrokem podržel náš brankář Pepa Novák, který ve stoprocentní šanci vychytal Ládu Schönfeldera. Asi klíčový moment tohoto mače přišel v 62. minutě, jeden ze slatinských zadáků zahrál ve vápně rukou a my jsme tak dostali možnost zahrávat pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Franta Novák, prudkou střelou však na slatinského brankáře nevyzrál. V poslední půlhodině jsme Slatinu přitlačili na její vlastní půlku, ale navzdory místy až drtivému tlaku jsme vyrovnat prostě nedokázali. Dnes nám zkrátka nebylo přáno. Naopak dařilo se našim žákům, kteří po dvou šťastných brankách Vojty Frencla porazili 2:1 Tuchlovice. Další utkání sehrajeme tentokrát už v sobotu 24.5.2014, kdy A - tým zajíždí do Černuce B. Výkop je v 17:00. Žáci hrají ve stejný den od 10:15 v Hrdlívě. Přijeďte fandit. Jedem ŽELVA!

Sokol Olovnice - SK Slatina 1:2 (1:2)

42. M. Bláha

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Jan PERGLER, Martin NÍDR, Vítězslav OCÁSEK, Martin VYMĚTALÍK - Jaroslav BERTA (69. Patrik ŠEVČÍK), František NOVÁK "C", Pavel PIVARČI, Jiří KOPOLOVIČ (56. František LISTÍK) - Pavel RAUŠER, Milan BLÁHA

Náhradníci: Vojtěch BUCHTA, Vojtěch KARLOVSKÝ

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Kalík