Olovnice 0:2 Knovíz

Prvních dvacet minut utkání s Knovízí patřilo našim barvám. Ve 2. minutě jsme měli k dispozici rohový kop, který hosté odvrátili do autu a sami si následně v 9. minutě počínali s identickou situací podobně, Cimrmanovo zakončení se mezi tři tyče nevešlo. 13. minuta přinesla vyhraný souboj Matěje Vorlíčka s knovízským brankářem Řehákem, Vítězslav Ocásek z dobré pozice pálil nad. Stejně se vedlo v 19. minutě i našemu forwardovi Nídrovi, jehož trestný kop z hranice velkého vápna ztlumila hostující zeď na roh. Od 23. minuty jsme se zbytečnými ztrátami míče dostávali do problémů a Knovíz se tak propracovala k několika po sobě jdoucím rohovým kopům a trestňákům. Po jedné ze standartek pálil z otočky Cimrman a Patrik musel předvést reflexivní zákrok. Náš tým pak Ševčík držel i dál, když ve 32. minutě kryl přímý volný kop Žďárkovi a ve 37. minutě si poradil i s nebezpečným projektilem Nováka. Ve 42. minutě našel přesným centrem Žďárek ve vápně Dušana Lungera, který hlavou poslal svůj tým do vedení - 0:1. Do druhého poločasu na plac vběhli i Michal Ocásek a David Koblenc, ale místo šancí jsme inkasovali spíše žluté karty a hostující bek Pavel Žďárek si hned třikrát mohl střihnout trestný kop z takřka totožné vzdálenosti, přičemž nejblíže gólu byl ve 49. minutě, kdy mířil do tyče. Až v 75. minutě vypálil Martin Nídr těsně vedle brány a minutu poté Vorlíček z dalšího trestného kopu řádně protáhnul Řeháka. Rozhodující moment nastal v 78. minutě, kdy Michal Ocásek podrazil ve vápně střídajícího Ladislava Maťátka, z nařízené penalty Milan Cimrman stejně jako před týdnem vystřelil Knovízi další tři body - 0:2. Alespoň zkorigovat skóre jsme mohli ještě v 85. minutě, gólman Řehák však naše dvě střely vyškrábl mimo své zařízení a hlavička Vorlíčka z malého vápna po centru Ocáska skončila v zámezí. Příští sobotu nás čeká derby v Blevicích, výkop je netradičně už v 11:00! Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Knovíz 0:2 (0:1)