Olovnice 0:3 Tuřany

V posledním podzimním mistrovském klání jsme hostili Tuřany, které si první střelecký pokus schovaly na 9. minutu, kdy pozornost Patrika Ševčíka vyzkoušel hrající trenér hostů Somol. Naše odpovědi byly bleskové a třikrát podobného rázu, ve 12. minutě pálil Matěj Vorlíček, o devět minut později Martin Nídr a poté znovu agilní Vorlíček, ale brankář hostů Dlouhý všechny naše pokusy dokázal zpacifikovat. Ve 27. minutě jsme na levé straně nechali příliš volného prostoru rychlému tuřanskému expresu jménem Tomáš Frolík, který svou akci korunoval přesnou střelou k bližší tyči a hosté vedli - 0:1. Odpovědět mohl ve 32. minutě náš kapitán Jan Pergler, za jehož projektilem se Dlouhý jen ohlédl, zasahovat ovšem nemusel. Minutu poté tuřanští dostali k dispozici autové vhazování na naší polovině hřiště, míč si zpracoval Frolík a z ostrého úhlu zamířil přesně na zadní tyč - 0:2. Tentýž hráč následně mohl dovršit dokonce i hattrick, ale ve 38. minutě se mu do cesty postavila dobře postavená tyč Ševčíkovy chaty a to hned dvakrát po sobě! První dějství uzavřel přímý volný kop hostů ze 45. minuty, při kterém Somol napálil odražený balón od zdi vysoko nad. Ve druhé půli mohly Tuřany přidat ve 49. minutě třetí gól, Frýda však pálil těsně vedle brány a Novotného ránu z minuty 52. reflexivním zákrokem vyndal Ševča na roh. Zkraje 66. minuty jsme ještě mohli zadělat na zajímavý konec zápasu, když se Vorlíček chytře zbavil hned trojice svých protihráčů, Dlouhý ale svůj tým podržel a ani ve zbytku dnešního utkání nám skórovat nedovolil. V 75. minutě postupoval sám na Ševčíka Škuthan, leč neúspěšně. V 78. minutě viděli diváci poslední gól podzimu, bohužel opět v naší síti, když kdo jiný než nejlepší hráč hostů Frolík skóroval po zemi do spodního kouta brány - 0:3. Na výsledku už nic nezměnil ani nepřesný pokus Kalíka z 87. minuty. Ve třetím domácím mači po sobě jsme znovu nedokázali vstřelit ani jeden gól a se 4 body jsme před zimní přestávkou na čtrnáctém místě tabulky. Nutno podotknout, že pouze Svinařov ve druhé skupině nasbíral na našem okresu stejně bodů, jinak všechny týmy včetně nejnižší čtvrté třídy i okresního přeboru nasbíraly bodů více a i to je jeden z mnoha faktů k zamyšlení během čtyřměsíční zimní pauzy. Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

Sokol Olovnice - Sokol Tuřany 0:3 (0:2)