Olovnice 2:1 Dřetovice

S Dřetovicemi jsme začali aktivně, v 9. minutě hlavičkoval a poté i nebezpečně střílel Martin Nídr, po něm to z hranice vápna zkoušel i František Novák, gólman Hauge si však s jejich pokusy poradil. V 15. minutě se hosté ujímají vedení, po dlouhém nákopu peláší sám z poloviny hřiště Jaroslav Štefek, který svůj samostatný únik následně zakončuje přesnou střelou k pravé tyči - 0:1. 28. minuta byla nešťastná pro oba týmy, po individuální akci Vojtěcha Karlovského se míč potácel po brankové čáře, ale žádný z našich hráčů ho do klece uklidit nedokázal, zároveň si ovšem hostující gólman Roman Hauge při samotném neúmyslném střetu s Karlákem poranil prst na pravé ruce a musel být vystřídán. Ve 39. minutě zůstal zapomenutý za dřetovickou obranou Nídr, který to chytře zkoušel na první tyč, ta ale byla proti a to doslova. Druhou a poslední vyloženou šanci v celém utkání si hosté vypracovali ve 40. minutě, kdy se míč po střele Klímy otřel o břevno. Po změně stran byl k vidění festival zahozených tutovek v podání našich barev - 55. minuta a gólovou hlavičku Matěje Vorlíčka neuvěřitelně zneškodňuje zaskakující hráč z pole v brance hostí, 57. minuta a Michal Ocásek tváří v tvář gólmanovi, 59. minuta a Vítězslav Ocásek z bezprostřední blízkosti míří hlavou mimo zařízení. Po hodině hry na hřiště nastupují čerstvé síly v podobě Jiřího Berty a Davida Koblence, dřetovičtí dál brání svůj těsný náskok. Až v 72. minutě jsme konečně prolomili hostující val, po přímém volném kopu kapitána Nováka plácnul sparťanský obránce do balónu nechtěně rukou a dlouhodobě jeden z nejlepších rozhodčích na okrese Jiří Bázler nařídil správně pokutový kop s nímž si náš kápo věděl rady a dorovnal tak skóre - 1:1. Pět minut nato si na centr do vápna včas naběhnul Viktor Stojka a uklidil ho přesně do sítě, obrat byl dokonán - 2:1. Závěr zápasu jsme dnes přečkali bez úhony a zaslouženě tak získáváme v polovině podzimu své první tři letošní body. Za týden v sobotu 6. října se v sedmém kole představíme na půdě Sokola Smečno. Výkop je v 16:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Sparta Dřetovice 2:1 (0:1)