Olovnice 3:4 Žižice

Ve druhém domácím klání jsme hostili Žižice a hned od začátku se hrálo stylem nahoru dolů. První pálil z trestňáku v 6. minutě Eichler, Patrik byl u tyče včas a vyrazil míč na rohový kop. V 10. minutě jsme mohli jít do vedení, když se sám před gólmanem Černým zjevil Michal Ocásek, trefil ale jen nohu padajícího strážce brány. 13. minuta nabídla první změnu skóre tohoto duelu, sražený balón dopravil do naší sítě Michal Hrníčko - 0:1. Za minutu si ovšem střelec úvodního gólu vybral slabší moment, když ve vápně zatáhnul za ruku Cvrčka a kopala se penalta. K ní se postavil náš nejzkušenější hráč František Novák, ale Černý vystihl jeho úmysl a svůj tým podržel. Vyrovnání přece jen brzy přišlo, v 16. minutě totiž Víťa Ocásek předložil merunu Vorlíčkovi a ten neměl se zakončením sebemenší problém - 1:1. Dál jsme hráli s chutí a zkušené Žižice překvapivě kupily chybu za chybou, čehož ve 25. minutě využil Dominik Cvrček, který skrytou střelou k levé tyči skóroval - 2:1. 28. minuta a přímý volný kop Ferryho letí vysoko nad. Do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu, neboť ve 41. minutě vyšel ze vzájemného souboje Petr Veselý - Lukáš Kratochvíl jako vítěz druhý jmenovaný a z rohu šestnáctky následně vymetl zadní roh naší svatyně - 2:2. Začátek druhého poločasu přinesl stoprocentní tutovku Kratochvíla, který z poloviny hřiště postupoval sám na Ševčíka, naštěstí při samotném zakončení si dostatečně neseřídil svá mířidla. Po hodině hry se udál další důležitý moment, Viktor Stojka za přílišné řečnění uviděl žlutou kartu a jelikož vše doprovodil ironickým potleskem na adresu hlavního rozhodčího, dostal v téže minutě i druhou žlutou a šli jsme do deseti. V 67. minutě jsme přežili tutovku Klempta, kterému nesedlo zakončení. Doslova ojedinělý úkaz pak diváci viděli mezi 85. a 91. minutou, nejprve si v 85. minutě naběhl na přesný pas Nováka Vítězslav Ocásek, který neváhal prodloužit míč hlavou na Matěje Vorlíčka a ten ho stejným způsobem dopravit až do sítě - 3:2. V 89. minutě jsme zbytečně propadli na levé straně, míč se po centru do vápna a nastřelené tyči dostal zpět do pole a Michal Chvoj ho napálil pod břevno - 3:3. Nastavovala se jedna minuta, ve které jsme znovu nedokázali pokrýt levou stranu, odkud se balón dostal až na velké vápno, kde se do něj opřel žižický kapitán Tomáš Eichler a nechytatelnou střelou v čase 90:46 celý zápas rozhodnul - 3:4. 85 minut odmakaný zápas, ve kterém jsme měli na dosah nečekané tři body jsme dokázali úplně ztratit v posledních třech minutách... Příští sobotu 22. září od 16:30 hrajeme na hřišti Sokola Hrdlív, kde se budeme muset vypořádat nejen s kvalitním protivníkem, ale i s velkým počtem absencí. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - FK Žižice 3:4 (2:2)