Olovnice 4:1 Pozdeň B

Zápas nahoru dolů proti Pozdni B byl spíše utkáním Olovnice kontra Jiří Erba, který společně se svým parťákem Tomášem Hotovým dnes dal při souběhu překvapivě přednost béčku před áčkem (výhra v Černuci 4:2), asi i kvůli lepšímu hřišti, kdo ví, každopádně náš tým byl vyjma brankářského postu (za Lukáše Tlustého zaskočil Patrik Ševčík) počtvrté v řadě v plné palbě a na hře i při vytváření šancí to zkátka bylo znát. V 1. minutě pálil hostující Matušů nad, podobně si na druhé straně počínal Viktor Stojka, jehož propagační ránu Kraus chytil do koše. V 5. minutě našel Radek Bednár přihrávkou Tomáše Pusse, který to za velkým vápnem vzal na sebe a jeho přesně mířený projektil skončil v pravém dolním rohu pozdeňské brány - 1:0. 12. minuta a spolupráce Erba - Hotový, prvně jmenovaný centroval, druhý zakončoval hlavou o pár metrů nad. Ve 14. minutě stejná situace na druhé straně hřiště, zakončení hlavou Ivana Štofla rovněž gól nepřineslo, skončilo v zámezí. Když pak stejně jako před týdnem na Uhách skončil v 15. minutě zápas pro Martina Nídra (tříslo), přišly na řadu samostatné nájezdy útočníka Jirky Erby na našeho branáře Patrika Ševčíka, ve 27. minutě to vzal Erba z vlastní poloviny hřiště, při samotném zakončení však poprvé neseřídil mířidla a pálil těsně vedle levé tyče. Za tři minuty si střihnul repete, a když už to vypadlo, že merunu uklidí do prázdné kasy, míč mu sjel a vše skončilo jen výkopem od brány. 33. minuta a byli jsme na tahu, Štoflův koníček byl příliš vysoký, a tak za to musel vzít až ve 38. minutě Radek Bednár, který zužitkoval přesný pas Viktora Stojky a pod padajícím Krausem zvýšil naše vedení - 2:0. Zkraje 40. minuty kopali hosté trestňák z hranice velkého vápna, pozdeňský kapitán Dominik Tauš orazítkoval břevno a z protiútoku Dominik Cvrček pálil mimo tři tyče. Těsně před odchodem do kabin hosté vstřelili branku, Hotový však byl přistižen v ofsajdovém postavení a gól tak neplatil, ofsajd to skutečně byl, což nakonec přiznali i sami hosté. Start druhé půle a třetí Erbův únik, při kterém se zaskvěl Patrik Ševčík. Poté se dvakrát během dvou minut zjevil sám před Krausem Štofl, ale poprvé zakončil vedle, podruhé skončil míč na spojnici břevna a tyče! Na třetí zásah jsme si museli počkat do 50. minuty, kdy se dlouhý nákop jednoho z našich obránců snesl k nohám Tomáše Pusse a ten následně propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:0. 55. minuta a střela Matušů skončila v zámezí, 62. minuta a pokus Erby musel Patrik vyrazit na rohový kop. V 65. minutě jsme přelstili hostující obranu zajímavě rozehraným přímým volným kopem, při nemž Vítězslav Ocásek našel Viktora Stojku, který pálil o kousek nad. Dvacet minut před koncem hosté rozehrávali rohový kop, Paur našel ve vápně přesně kopačku Hotového, ten nezaváhal - 3:1. V 73. minutě se prodral do šance agilní Štofl, uklidňující čtvrtou branku ale nepřidal, a tak v 83. minutě přispěchali hosté s další tutovkou, Taušovu pumelici zneškodnil výborně chytající Ševčík. Celý mač uzavřela individuální akce Ivana Štofla, který v 89. minutě udělal Krausovi hokejový blafák a zavěsil do prázdné - 4:1. Divácky atraktivní zápas skončil naším tříbrankovým vítězstvím, kterým jsme soupeři oplatili podzimní porážku (2:5) a opět jsme si tak vylepšili nejen náladu, ale i bodový zisk. Příští neděli 26. května přivítáme od 17:00 na domácím stadionu dlouhodobě kvalitní tým z Kolče. Přijďte fandit!

Sokol Olovnice - Slavoj Pozdeň B 4:1 (2:0)