Olovnice 5:2 Tuřany

2' - za účasti přihlížející klubové legendy Ferryho Fediuka a elitního šutéra Bohemians Praha aktuálně hajícího barvy SK Slaný v Krajském přeboru Středočeského kraje - Josefa Galbavého jsme v dohrávce 14. kola hostili aktuálně třetí tým tabulky Sokol Tuřany a utkání to bylo co se předvedené hry i výkonu týče skutečně sváteční, byť hosté měli první šanci, když rychlík Patrik Plachý vyzkoušel střelou zpoza vápna trenérova žolíka mezi tyčemi Pepu Salače, chytajícího v této sezóně teprve druhý soutěžní mistrák

8' - aktivní start do dnešního mače nám poprvé přinesl loženku v osmé minutě, Radek Bednár povedenou přihrávkou našel přesně kopačku Vítězslava Ocáska, ten z dobré pozice ovšem mířil jen do rukavic připraveného gólmana Jana Břížďaly

12' - zanedlouho se nerozpakoval vyslat František Novák dlouhý pas na forwarda Bednára, který se hokejovým blafákem zbavil padajícího gólmana hostů a následně pohodlně trefil i odkrytou kasu - 1:0

18' - jednu z mála pěkných akcí předvedli i hosté, rohový kop Čížka ale z malého vápna poslal jeho spoluhráč Novák pouze na přilehlý svah za bránou

40' - Frýda si z trestného kopu na Salače nepřišel, Pepa míč vyboxoval na roh

42' - následně si "PEPÍNO" poradil i v souboji tváří v tvář se stoprocentní šancí útočníka Plachého, který v sobotu v Blevicích zaznamenal hattrick, dnes vyšel střelecky naprázdno

45' - jak je důležité míti "FERRYHO," jak v hledišti, tak na hřišti se ukázalo chvilku před přestávkou, náš kapitán si nejprve zasekl dotírajícího tuřanského beka a následně nechytatelně poslal svůj projektil přesně k pravé tyči - 2:0

50' - zkraje druhého dějství hosté zpřesnili hru, v gólové pozici se ale opět zjevil dnes náš nejlepší hráč na place Bednič, Břížďala musel jeho jedovku vyrážet alespoň na rohový kop

56' - podobně jako s Dřetovicemi jsme mohli celý duel brzy rozhodnout, v jasné tutovce Víťa Ocásek přehodil jak hostujícího gólmana, tak i samotnou bránu

65' - střídající tuřanský hráč Jiří Novotný nebyl na trávníku ještě ani čtyři celé minuty, když tečovanou ranou nejdříve snížil - 2:1

69' - poté se do meruny opřel z trestňáku Frýda, Pepa vyrazil míč pouze před sebe, kde byl nejrychleji znovu Novotný a byla z toho plichta - 2:2

72' - úterní sváteční odpoledne ale patřilo nám, Bednár byl zezadu podkopnut Liborem Břížďalou, přesto v ponechané výhodě stačil zakončit celou akci přesnou střelou k pravé žrdi a tohle vedení už jsme nepustili - 3:2

77' - akci "já na bráchu - brácha na mě" mohli diváci vidět třináct minut před koncem, v hlavních rolích přihrávající Michal Ocásek a střílející Vítězslav Ocásek, na pojistku první jarní výhry za tři body jsme si ale museli ještě počkat

85' - Víťa klasickou českou uličkou vyzval Radka Bednára k HATTRICKU a ten jeho pobídku neodmítl, zase si položil staršího z bratrů Břížďalů na zem a zase do prázdné zavěsil - 4:2

88' - nejlepší výkon Radka Bednára v olovnickém dresu ještě zdaleka neměl konec, po jasném faulu na "BAMBOUSE" Ocáska se po druhé žluté kartě ze hřiště pakoval předstoper Břížďala a pískala se penalta, kterou "BEDNIČ" napálil do levého vinglu tuřanské chaty - 5:2

90' - v posledním možném okamžiku nám ale dnešní parádní sváteční odpoledne i pěkně zhořklo a byl u toho zase RADEK BEDNÁR, v souboji o míč s protihráčem dopadl hlavou přímo na hrací plochu a musela mu být přivolána záchranka!

Dnešní duel se tak nedá nakonec označit jinak než jako "PYRRHOVO VÍTĚZSTVÍ," místo samotného pokřiku čekal celý tým na příjezd záchranné služby a následně se v klidu odebral do kabin. Bedničovi nezbývá než popřát brzké uzdravení! Drž se kamaráde! Příští mač hrajeme již tuto neděli 13. května od 17:00 opět doma tentokrát proti mužstvu SK Stehelčeves. Za záchranu III. třídy i za Radka "ŽELVA BOJUJEM, ŽELVA JEDEM! Přijďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Tuřany 5:2 (2:0)