Nadstavba díl první - Olovnice 3:1 Stehelčeves

Do nadstavbové části jsme vykročili pravou a v plné parádě, neboť se nám na domácím trávníku konečně podařilo skolit lídra tabulky - SK Stehelčeves, se kterým jsme v základní části dvakrát prohráli, ale dnes to byl jiný příběh. Dokumentovala to již NULTÁ minuta, když na hostující bránu dnes poprvé vypálil Jan Pergler, brankář Dlouhý však proti jeho střele zasahovat nemusel. To v 10. minutě s elánem hrající Doges seřídil mířidla lépe, ale tentokrát se proti změně skóre postavila pravá tyč hostující chaty. Ve 13. minutě poprvé zahrozili také hosté, ale proti pokusu Donovala náš po nemoci navrátivší se brankář Patrik Ševčík žádný zákrok tasit nemusel. První branku diváci viděli v 17. minutě, to se po samostatném postupu na stehelčevskou svatyni nadvakrát trefil spíše sváteční střelec a v dnešním utkání výborně hrající rychlík Jaroslav Berta - 1:0. Hosté neměli příliš gólových příležitostí, ale v průběhu 35. minuty byli hned dvakrát blízko vyrovnání stavu zápasu, nejprve forward Veselý pálil levačkou do boční sítě a po něm dlouhodobě jeden z nejlepších hráčů Stehelčevsi Tuček orazítkoval z uctivé vzdálenosti břevno. Poslední šanci první půle měl na svědomí František Novák, který ve 43. minutě vyzkoušel pozornost gólmana Dlouhého. V 57. minutě, dnes netradičně středopolař, Ondřej Suchánek vyslal na zteč Jardu Bertu, toho však tentokrát hostující strážce brány vychytal. I přesto jsme se pojišťovacího gólu dočkali, a to v 66. minutě po Bambousově chytré hlavičce, kterou do sítě dorazil Honza Pergl - 2:0. Hru jsme pak prakticky kontrolovali až do 86. minuty, kdy Jan Tuček po narážečce se spoluhráčem Veselým i vleže překonal našeho brankáře - 2:1. Poslední slovo měl ovšem jiný Honza, a to ten olovnický - Pergl. Jak jinak než po sólové akci upravil konečný stav dnešního mače na - 3:1. Za týden v neděli 21. května hrajeme znovu doma, tentokrát proti Viktorii Černuc B. Výkop je v 17:00. Přijďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Stehelčeves 3:1 (1:0)