Tři body zůstaly doma

S Vinařicemi B to byl v první půli zápas prakticky na jednu bránu, neboť hosté se na naši polovinu dostávali pouze sporadicky a za celých 45 minut vyprodukovali jen jediný rohový kop ve 43. minutě! To z naší strany to byl doslova koncert zahozených loženek. Hned v 1. minutě po faulu na Dominika Cvrčka se k trestňáku postavil Franta Novák, ale jeho pokus si do brány cestu nenašel. V minutě třetí to z otočky zkoušel Ouřaďák a po ně v minutě třinácté po sólové akci Ondra Suchánek, oba naši forwardi však ztroskotali na vinařickém brankáři Lírovi. Až v 16. minutě odcentroval Ferry od postranní čáry a merunu pod břevno uklidil David Koblenc - 1:0. Za další tři minuty protančil s míčem u nohy kolem hostujících hráčů Dominik Cvrček, ve finální fázi však jeho střele levačkou chyběla potřebná razance. Ve 27. minutě mohli diváci vidět spolupráci Ouřady, Suchiho a Cvrndy, při které si naši borci zahráli doslova BAGO s vinařickými obránci. Další z řady želvích kombinací hasili ve 28. minutě hostující zadáci jen za cenu faulu v pokutovém území a pískala se penalta, jejíž exekuci si vzal na starost Ondřej Suchánek, který se v podobných situací mýlí jen málokdy - 2:0. Poklidná cesta za třemi body skončila s úvodem poločasu druhého, kdy vinařičtí trojím střídáním oživili hru a rázem jich bylo plné hřiště. Nejprve ve 47. minutě po standardce od rohového praporku hlavičkoval přesně k tyči nikým nekrytý stoper Tomáš Kytýr - 2:1. Následovala 51. minuta a další náš nedůraz v zadních řadách, který potrestal teprve šestnáctiletý středopolař Dominik Cikánek - 2:2. Takřka vyhrané utkání jsme pak mohli dokonce ztratit, když v 63. minutě střídající rychlík Filip Thanh Trung přesně našel před bránou Jakuba Machu, ale ten v rozhodující chvíli selhal a trefil jen dobře postaveného Patrika Ševčíka. Opětovný klid tak do našich řad musel vnést až ten nejzkušenější hráč na place, který letos v červenci oslaví 42. narozeniny, a který ve své kariéře prošel mančafty jako Kralupy 1901, SK Slaný, AFK Vraňany nebo Čechie Kralupy nad Vltavou, dlouholetý kapitán, srdcař a jeden z dvorních nahrávačů nejslavnějšího snajpra klubové historie Milana Bláhy - FRANTIŠEK NOVÁK mladší, k němuž v 65. minutě doputoval míč a ten ho s ledovým klidem poslal utěšenou střelou ze střední vzdálenosti k tyči vinařické kasy - 3:2. Závěr dnešního utkání už jsme si pak pohlídali, i proto před duelem na půdě suveréna naší třídy - týmu SK Stehelčeves, ztrácíme ze třetího místa na druhou Viktorii Černuc B už jen dva body! Zápas ve Stehelčevsi je na programu v neděli 23. dubna s výkopem od 17:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Vinařice B 3:2 (2:0)