Olovnická zkušenost předčila černucké mladíky

V posledním domácím zápase podzimu jsme na svém trávníku přivítali rezervu Viktorie Černuc. Hosté se před tímto mačem nacházeli na čtvrtém místě tabulky, a tak se dnes dala očekávat vyrovnaná partie. Začátek zápasu patřil Černuci, ve 13. minutě nastřelil jeden z hostujících forwardů pravou tyč naší svatyně. Za dalších pět minut už se skóre poprvé měnilo. Martin Nídr našel svou brilantní přihrávkou přes celé vápno Jirku Kopoloviče, který už mohl střílet, ale místo zakončení raději kulatý nesmysl přiťuknul Frantovi Novákovi a ten levačkou propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Ihned po chybné rozehrávce hostů se k míči dostal opět Márty a skvělým pasem vyslal do úniku Tomáše Sedlmayera, ale gól z toho nebyl. Za další dvě minuty se na černuckou kasu řítil Pavel Raušer, ale trefil jen nohy strážce hostující brány. Ve 27. minutě to tam konečně spadlo podruhé, na konci akce na tři doteky stál Pavel CR7 Raušer a bylo to - 2:0. První poločas ovšem mimo branek přinesl také dvě zranění. První hned v úvodu mače, kdy hostující útočník ze vzdušného souboje odešel s krvavým šrámem na nose. Druhé zranění potkalo náš tým. Ve 32. minutě si Honza Kinter natáhl zadní stehenní sval a musel odstoupit. Jeho místo zaujal Jaroslav Berta. Druhý poločas se odehrával v drtivé většině na polovině hostů, kteří zlobili jen z ojedinělých standartních situací. V posledních třiceti minutách se několika skvělými zákroky blýskl hostující gólman Viktor Losa, zuby si na něm postupně vylámali Franta Novák, Tomáš Sedlmayer a dvakrát také Pavel Pajac Raušer. Dvacet minut před koncem dal konečnou podobu výsledku Jaroslav Berta, který si skvěle naběhl na přihrávku Tomáše Sedlmayera a levačkou do protipohybu brankáře rozvlnil síť - 3:0. Do konce utkání jsme mohli vidět ještě dva zajímavé momenty. V 84. minutě střílel náš kapitán Franta Novák jen do tyče a odražený míč se pokusil do sítě dopravit Vojta Buchta, při svém pokusu však byl podkopnut - pískala se penalta! K její exekuci se postavil Jirka Berta, který volil krátký rozběh a to se mu stalo osudným. Viktor Losa jeho pokus k pravé tyči zneškodnil. Nevadí borče, hlavu vzhůru! Nakonec bych chtěl vyzdvihnout výkon rozhodčího Antona Lukáče z Kladna. Oba dva naše dnešní zápasy (od 12 hodin žáky s Hrdlívem 0:4) odřídil chvalitebně a patří mu velký dík za dobře odvedenou práci. K poslednímu zápasu zajíždíme za týden v neděli 3.11.2013 na půdu Slavoje Pozdeň B. Výkop je už ve 14:00! Přijeďte fandit. Jedem borci!

Sokol Olovnice - Viktorie Černuc B 3:0 (2:0)