Spíš bitva než fotbal

Ve druhém kole III. třídy přivítala parta domácích olovnických želv celek SK Otvovice. Nejeden olovnický příznivec byl určitě rád, že v jejich dresu viděl vybíhat na hřiště navrátilce domů, exlhoteckého Ondřeje Suchánka, který se s vedením prozatím domluvil na spolupráci do konce září. Přestup se "upekl" teprve až v pátek (29.8.), kdy funkcionář František Novák starší zajel osobně na svaz do Prahy pro jeho registračku. Po zápase si pak mohl gratulovat, protože cesta do Prahy a zpět se mu vyplatila! "Za tu legitku mám u něho panáka malinovky", hlásal vysmátý František Novák starší ihned po zápase. Ale zpět k průběhu utkání. První větší šanci měl kapitán Radek Bednár, jehož zastavilo tělo hostujícího brankáře. Vzápětí podržel náš mančaft Pepa Novák, jenž zmařil dvě vyložené příležitosti hostů. V 19. minutě se nám naskytla možnost zahrávání přímého volného kopu ze zajímavé vzdálenosti. K míči se postavil právě Ondra Suchánek, jehož rána skončila na břevně otvovické svatyně. Jelikož golman Petřina ještě tuto střelu tečoval, následoval rohový kop, po kterém ŽELVA poprvé udeřila! Jirka Berta poslal načechraný balonek od rohového praporku, který propadl až na zadní tyč, kde byl ve střehu Vojta Buchta, který neměl problém dopravit míč do poloodkryté brány - 1:0. Po celý zbytek prvního poločasu a vlastně i zápasu to pak byl spíše boj o každý metr hřiště než fotbal samotný, přičemž více ze hry měli hosté. Bylo to zapříčiněné i tím, že oproti minulému utkání v Neuměřicích nám chybělo 5 hráčů ze základní sestavy (Milan Bláha - stop na 1 SU, Víťa Ocásek, Honza Pergl, Martin Vymětalík a Matěj Vorlíček). Druhou polovinu tohoto mače načal sporný moment, při kterém byl v hostujícím vápně faulován jeden z našich forwardů, píšťalka sudího Staníka však zůstala němá. V 56. minutě dostali hosté možnost zahrávat trestný kop z hranice šestnáctky, svým pokusem však ohrozili spíše křoví za naší bránou. Zhruba po hodině hry zazdily Otvovice další stoprocentní příležitost a naši trenéři na to zareagovali střídáním. Vyčerpaného Patrika Ševčíka na pozici pravého beka nahradil František Listík. Byl to právě on, který v 76. minutě svým precizním skluzem za minutu dvanáct zabránil hostům ve snadném vyrovnání. Deset minut před koncem se nám povedl rychlý brejk, při kterém otvovický strážce brány Petřina fauloval našeho středopolaře Pavla Pivarčiho a rozhodčí Staník tentokrát nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu. K jeho rozehrání se postavil Ondra Suchánek, jehož pokus sice hostující golman vyrazil, na následnou dorážku do šibenice však už nedosáhl - 2:0. Poslední šanci na korekci výsledku měly Otvovice v 90. minutě, nastřelily ovšem jen levou tyč našeho zařízení, a tak jsem i druhý mač zvládli za tři body. Úspěšně vstoupili do sezóny také naši žáci, kteří v sobotu doma porazili Hrdlív 5:2. Další utkání sehrajeme za týden v sobotu 6.9.2014, kdy ŽELVA zajíždí do Vraného B, výkop je v 17:00. Žáci hrají ve stejný den od 10:15 na Brandýsku. Ještě předtím však již tuto středu 3.9.2014 hrají žáci na domácím stadionu vložené mistrovské utkání 13. kola proti celku SK Zlonice, výkop v 17:00. Přijďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Otvovice 2:0 (1:0)