Pád do čtvrté třídy nás nejspíše nemine

V dohrávaném utkání 15. kola třetí třídy nastoupil náš A tým na domácím hřišti k důležitému zápasu. Protivníkem nám byl celek Sokol Tuřany, který se společně s námi krčí na chvostu tabulky. Před tímto utkáním měl na nás soupeř z Tuřan k dobru pět bodů, a tak bylo více než jasné, že pokud dnes odejdeme poraženi, pád do čtvrté třídy nás nejspíše nemine. Čtvrtou třídu jsme naposledy hráli v roce 1996, kdy jsme z ní dokázali postoupit právě do této třídy třetí. Když si vezmeme, že hodně hráčů z našeho současného týmu se o tento postup tehdy před sedmnácti lety na hřišti osobně přičinilo, je myslím si hodně obdivuhodné, že honí koženou kouli po hřišti i dnes a stále se od nich naši mladí borci mají co učit. Zpět k utkání. První tutovku v zápase jsme jako poslední dobou pokaždé zazdili my. Tomáš Sedlmayer sám před bránou trestuhodně nastřelil jen hostujícího strážce svatyně. Ve 22. minutě se do první loženky dostali také tuřanští, po standartce zakončovali naštěstí pro nás jen do tyče a následná dorážka již byla zbytečná, jasný ofsajd. V 26. minutě to konečně přišlo, poprvé na jaře jsme se v nějakém utkání dostali do vedení, Franta Novák předložil kulatý nesmysl ze strany do vápna takřka na zlatém podnose a pro Milana Bláhu nebyl problém zavěsit - 1:0. Radost nám však vydržela jen dvě minuty. Hosté pěkně zakombinovali a už se to vezlo, nakonec se střelou z vápna do listiny střelců zapsal hráč s číslem sedm, Vojtěch Smrž. Ve 40. minutě jsme ne mohli ale měli jít do vedení. Tomáš Sedlmayer stál opět tváří v tvář hostujícímu brankáři, ale ani podruhé na něho nevyzrál. Do kabin se tak šlo za stavu - 1:1. Na začátku druhého poločasu svou druhou branku v zápase nepřidal ani Milan Bláha, mířil o kousek vedle. Trest za naše zahazování šancí přišel záhy, v 74. minutě se hosté dostali do brejku, ze kterého Vojtěch Smrž přidal druhou branku hostů - 1:2. Do konce zápasu jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale nevyšlo to. Jako zajímavost zápasu stojí za zmínku autová vhazování našeho krajního beka Martina Vymětalíka. Náš borec hned několikrát předvedl, že v této disciplíně nemá v těchto soutěžích, možná i v okrese konkurenci, řekl bych. Jeho dlouhé auty znamenali pro soupeře mnohdy daleko větší nebezpečí než některé naše střely. Bohužel jsme ani jednoho jeho dlouhého vhazování nedokázali chytře využít, a tak jsme i kvůli tomuto faktu odešli v této sezoně už posedmnácté poraženi. Nakonec se ještě sluší dodat, že výborný výkon podal pan rozhodčí Hlavnička, klobouk dolů. Do konce tohoto ročníku však ještě zbývá šest kol, a tak všichni doufáme, že naši borci to nezabalí a budou bojovat i nadále. V dalším utkání přivítáme již v sobotu 11.5. od 17:00 tým Slavoje Zvoleněves. Želva jedem!

Sokol Olovnice - Sokol Tuřany 1:2 (1:1)