Parádní rozjezd korunoval svým hattrickem Ocásek

Poslední srpnovou neděli jsme sehráli první mistrovský zápas v nové sezóně 2016/2017, naším soupeřem bylo béčko Neuměřic. Podle papírových předpokladů jsme byli dnes jasným favoritem, neboť soupeř nemohl využít služeb žádného ze svých hráčů A týmu, který hrál ve stejný den i čas ve Velvarech B. Náš mančaft však přes léto doznal značných změn, do Velvar přestoupili dorostenec Matěj Vorlíček a starší žák Dominik Klepek, do Slatiny odešel na stálo útočník Martin Nídr a rovněž i záložník Jiří Kopolovič, do Dolan pak předstoper Antonín Listík. Do Slaného zamířil nadějný brankář Vojtěch Hora a své olovnické působení ukončili Michal Vrchota a překvapivě i kvalitní středopolař Jiří Berta (odstěhoval se k Žatci). Jediným příchozím hráčem se stal Vojtěch Buchta, který po roce a půl obnovil svoji kariéru. Jinak nám v dnešním utkání chyběli ještě Michal Vorlíček, Miroslav Vacovský a Miroslav Ouřada, se kterými trenérské duo Milan Buchta, Jan Buchta (aktuálně oba na dovolené) rozhodně počítá. A teď už k samotnému mači, ve 4. minutě přehodil hlavou hostující forward našeho strážce brány, ale balon skončil naštěstí mimo tři tyče. To byla na dlouhou dobu jediná vážná neuměřická příležitost. V 7. minutě si dovolil Víťa Ocásek ve vápně hostů zidanovku, po které však jen vyprášil brankářovi rukavice. Ještě v téže minutě ohrozili v tandemu s Ondrou Suchánkem neuměřickou svatyni znovu, ale na první gól si zhruba pět desítek diváků muselo počkat do 13. minuty, kdy z levé strany odcentroval Vojta Buchta a Víťa Ocásek byl ve správný čas na správném místě - 1:0. Ve 21. minutě se v tutovce ocitnul Ondra Suchánek a po něm i Radek Bednár, ale tohle hosté i díky svému brankáři ještě přežili bez inkasované branky. Ve 27. minutě se řítil sám na kasu Bednič, ale v koncovce si gólově nepočínal. Svou druhou velkou promarněnou šanci v první půli si připsali Neuměřice ve 30. minutě, když jejich kapitán z hranice velkého vápna vysoko přestřelil naši bránu. Tou dobou už hosté v obraně spíše sázeli na vystavování našich hráčů do ofsajdových pastí, jedna z nich jim však ve 36. minutě nezklapla, a tak Bednič mohl pohodlně naservírovat míč stoperovi Honzovi Perglovi takřka do prázdné brány - 2:0. Další naše pěkná akce byla k vidění ve 41. minutě, když sražený míč po střele Dominika Cvrčka napálil do šibenice Ondra Suchánek - 3:0. Na začátku druhého poločasu poslali v tomto i příštím utkání vedoucí Marek Suchánek a trenér Jaroslav Vosmík do hry Davida Koblence, který si po šesti minutách pobytu na place připsal po skvělém pasu Franty Nováka gólový zážez na svou pažbu a zvýšil už na - 4:0. Po hodině hry naši hráči vyšachovali statickou obranu hostů znovu a po přihrávce Ondry Suchánka skóroval dnes podruhé Víťa Ocásek - 5:0. Zbylých třicet minut tohoto mače by se dalo okomentovat třemi slovy - festival zahozených loženek! Dnes jsme skutečně mohli dát našemu soupeři deset, patnáct, možná i dvacet branek. Za vše hovoří například moment z 65. minuty, když se Honza Pergl z pozice stopera vydal na svůj už takřka tradiční rituál, výlet přes celé hřiště, po kterém zkoušel přelobovat a la Poborský hostujícího branáře, leč neúspěšně. Nebo naše dva trestňáky, které taktéž zahrávali za rozhodnutého stavu netradičně naši obránci, kapitán Vymětalík nastřelil šajtlí jen zeď, to stoper Doges byl ke vstřelení své druhé branky v zápase mnohem blíž, ale míč směřující do levé šibenice ještě stačil vytáhnout gólman alespoň na tyč. Jediný gól, který jsme tak dokázali v poslední části tohoto mače vytěžit, padl v 67. minutě, když hattrick dovršil padáčkem Víťa Ocásek. V 90. minutě pak pomohl reflexivním zákrokem udržet nulu vzadu i vystřídavší brankář Pepa Salač, který zněškodnil ojedinělou, avšak stoprocentní šanci hostů. Na úvod tedy dobrý zisk tří bodů, ale za týden nás čeká už v sobotu 3. září od 17:00 výjezd na horkou půdu do Černuce B, kde určitě naše obrana bude mít mnohem více starostí než v dnešním derby.

Sokol Olovnice - Sokol Neuměřice B 6:0 (3:0)