Parádní rozjezd režíroval šutér Bláha!

Po týdnu volna jsme se všichni konečně dočkali, oba olovnické mančafty totiž rozehrály své soutěže. Nejprve to byli naši Žáci, kteří od půl třetí hostili na domácím stadionu TJ Unhošť. Bohužel v tomto úvodním zápase jsme dostali výprask 0:11, který však byl zapříčiněn zejména velkou letní obměnou mužstva a nesehraností. Nevadí borci, bude líp.....Hlavní menu přišlo na pořad dne v 17 hodin. Náš A - tým se v prvním kole představil na hřišti Sokola Zákolany, který v loňském ročníku IV. třídy skupiny B obsadil 4. místo. Proto jsme k tomuto utkání odjížděli s respektem, avšak s touhou získat první tříbodový zářez na pažbu. Zápas jsme rozjeli parádně, v 9. minutě zahrával Franta Novák přímý volný kop, brankář míč neudržel a Tomáš Sedlmayer prorval míč do brány - 0:1. Za šest minut bylo ještě veseleji, kulatý nesmysl putoval po ose Martin Nídr - Jirka Berta - Franta Novák až k Milanovi Bláhovi, a ten střelou ke vzdálenější tyči nedal domácímu strážci branky žádnou šanci - 0:2. Domácí nestíhali, a naše ŽELVA si dál s chutí hrála. V 17. minutě už to bylo o třídu, Milan Bláha vyslal na zteč Pavla Pivarčiho a ten s přehledem zavěsil - 0:3. Další dvě naše tutovky skončily neúspěchem, jednou to šlo o chlup vedle, podruhé z toho bylo břevno. V 31. minutě už jsme se zase všichni radovali. Po spolupráci s Pavlem Raušerem a Martinem Nídrem rozvlnil síť domácích Milan Bláha - 0:4. Náš zabiják byl při chuti a hned minutu nato zkompletoval hattrick, domácího gólmana si při svém sólu doslova vykoupal a následně pohodlně zakončil do prázdné brány - 0:5. To však zdaleka nebylo vše. Za šest minut si na Bláhovu přihrávku naběhl Pavel Raušer a také on zacílil přesně k tyči - 0:6. Pokud se ptáte na šance domácích v prvním poločase, tak těch bylo jako šafránu, vlastně jen jedna! Do druhé půle byl úkol jasný, přidat ještě nějaké fíky a potěšit tím tak ještě více všechny naše příznivce. Samozřejmě byl zde protor i ke střídání, a tak se do hry během druhého poločasu aktivně zapojili i naši čtyři náhradníci, Vítězslav Ocásek, Tomáš Horčička, Patrik Ševčík a Jirka Kopolovič. V 54. minutě dále navyšujeme skóre, Pavel Raušer a Milan Bláha si znovu vyškolili domácí obranu a Tomášovi Sedlmayerovi nezbylo nic jiného než doklepnout kulatý nesmysl do branky posedmé - 0:7. Za dalších pět minut byl za velkým vápnem faulován Martin Nídr a Pavel Raušer nekompromisně střelou a la CR7 trestal - 0:8. V tuto chvíli bylo jen otázkou, padne dnes ta magická desítka? Zkoušeli jsme to dál, Jirka Berta, Franta Novák, Márty i další naši borci pálili o sto šest, ale naše střelecké konto dnes už nikdo další nerozšířil. Naopak Zákolany zaznamenaly pět minut před koncem alespoň čestný úspěch a korigovaly tak skóre na konečných 1:8. Co říci na konec, byla to jízda dámy a pánové, ale je potřeba makat dál. V dalším kole přivítáme v neděli 8.9.2013 od 17:00 na svém stadionu béčko Sokola Tuřany, a proto neváhejte a přijďte podpořit náš mančaft v hojném počtu. Borci jedem!

Sokol Zákolany - Sokol Olovnice 1:8 (0:6)

ŽK: 62. M. Nídr

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef Novák - Petr Veselý, Jan Kinter, František Novák "C", Jan Pergler - Pavel Pivarči (51. Vítězslav Ocásek), Jiří Berta, Tomáš Sedlmayer, Martin Nídr (72. Patrik Ševčík) - Pavel Raušer (74. Jiří Kopolovič) , Milan Bláha (60. Tomáš Horčička)

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Choleva