Pchery 3:0 Olovnice

Ve druhém mistráku nás čekal výjezd do Pcher, kde jsme se naposledy představili před dlouhými 13 lety! Z našeho současného týmu si tento duel zahrál pouze kapitán František Novák ml., ostatní naši plejeři toho času ještě nastupovali za žákovské výběry nebo v barvách jiných týmů. To v domácím mančaftu stále působí řada pamětníků tohoto mače v čele s kapitánem Malým či nestárnoucím Brázdou a navíc se jim v červenci vrátil domů i jejich odchovanec Zdeněk Rada (Pchery, Kladno, Slaný, Vraný, Tuchlovice). I dnešní zápas jsme nezačali špatně, když ve 2. minutě tvrdě vypálil Martin Nídr a gólman Nykl měl s jeho pokusem velké starosti, míč nakonec dokázal zkrotit až na brankové čáře. V 11. minutě poprvé zahrozili i domácí, z ostrého úhlu pálil mimo tři tyče právě Rada. Minutu nato domácí rozehrávali trestňák, po kterém hlavičkoval Zdeněk Rada přesně k pravé tyči - 1:0. Za dalších pět minut se ke střele z velkého vápna odhodlal Spousta a balón skončil pro změnu na naší pravé tyči. Až pak jsme se vrátili zpět do hry, nejprve v 18. minutě chybělo pár centimetrů ke gólu Vorlíčkovi a poté v minutě 21. Novák pálil z přímého volného kopu o nějaký ten metr vedle štrekovaného. Ve 26. minutě se pcherským povedla akce, na jejímž konci vyplaval ve středu pole osamocený Rada, který po individuálním postupu a následném zakončení nadvakrát překonal Lukáše Tlustého - 2:0. Přesto jsme mohli hned třikrát vstřelit kontaktní gól do šatny, Vosmíkovu povedenou ránu ze 30. minuty ovšem vytáhnul na roh Nykl, Ocáskově pumelici chybělo ke gólu jen málo a pokus Davida Koblence ze 40. minuty jen těsně minul levou šibenici pcherské svatyně. Druhá půle začala faulem na Vorlíčka a trestným kopem kapitána Nováka, z něhož jsme však nic nevytěžili. Naopak domácím jsme i třetí zářez na pažbu doslova darovali, když Jiří Brázda v 58. minutě zachoval chladnou hlavu a bezpečně proměnil nařízený pokutový kop za skluz Nídra na Mikuše - 3:0. To, do jaké míry náš hráč zahrál míč, a do jaké míry Mikušovy nohy bylo sporné, nicméně faktu, že hlavní rozhodčí se prakticky celé utkání snažil domácím vysypat kapitána Petra Malého (od 25. minuty hrál se ŽK a hlavní rozhodčí pískal de facto všechno v jeho neprospěch), jsme "využít" nedokázali. V 61. minutě měl hattrick na dosah Rada, kdy po rohovém kopu hlavičkoval metr vedle Lukášovy chaty. I za nepříznivého stavu 3:0 jsme to nazabalili a zejména naši dva nejaktivnější borci Vítězslav Ocásek - Matěj Vorlíček neustále ohrožovali pcherskou kasu. V 72. minutě se například Ocásek zavěsil do vzduchu a opět nás od gólové radosti dělily jen centimetry, pak to "BAMBOUS" zkoušel i technickou střelou z vápna, ale Nykl i s pomocí nekompromisních odkopů svých obránců stále odolával a nakonec i s čistým štítem vydržel až do konce tohoto zápasu, mimo jiné i proto, že Vorlíček pálil v 77. minutě pouze nad. Poslední slovo měl Spousta, který v 89. minutě řádně zaměstnal Tlustého, ale další gól už nepadnul, a tak i podruhé odcházíme v tomto soutěžním ročníku ze hřiště poraženi. O nápravu nepříznivého skóre 1:5 a s cílem získat konečně první tři body do tabulky se budeme snažit příští neděli 15. září, kdy od 16:30 hostíme na domácí půdě celek SK Družec B, který měl v tomto kole volno. Přijďte fandit!

SK Pchery - Sokol Olovnice 3:0 (2:0)