Řežbu rozhodla trefa do vinglu

Ve druhém jarním mači nás rozpis zápasů zavedl do Pozdně B. Po úvodním oboustranném oťukávání byla první vyložená branková příležitost k vidění až v 15. minutě, kdy Ferry vyslal českou uličkou do tutovky Ondru Suchánka, ten však nechal vyniknout jen domácího strážce brány Martina Krause. V 17. minutě Franta Novák místo doleva přihrál pro změnu na opačnou stranu na Míru Ouřadu, který při snaze o centr z křídelního prostoru nachytal pozdeňského brankáře na švestkách, hold zaplavala, řekl by klasik - 0:1. Domácí toho v první půli příliš neměli, jejich největší šancí byl trestný kop ze 24. minuty, který však nejnebezpečnější hráč soupeře Petržílka neproměnil, neboť jeho projektil se mezi tři tyče nevešel. Po změně stran našel ve 48. minutě Pívo chytrým pasem napříč pokutovým územím přesně kopačku Davida Koblence a rázem jsme vedli o dvě branky - 0:2. Definitivní pojistku mohl přidat o tři minuty později znovu Ouřada, ale bohužel pro nás tváří v tvář pozdeňského gólmana nepřekonal a začaly se dít věci. Čtvrthodinový kolaps začal v 52. minutě, kdy musel nuceně vystřídat pravý bek Petr Veselý, minutu poté totiž domácí zakombinovali a Petr Sachl snížil na - 1:2. Lehkými ztrátami míče jsme se dostávali zbytečně pod tlak a koledovali si o vyrovnání, to přišlo v 64. minutě, po individuální akci se prosadil Roman Tyluš - 2:2. Naštěstí přišla 67. minuta a dloubák Suchiho, který si zpracoval Ouřaďák a levačkou vymetl všechny pavučiny v pravé šibenici domácí svatyně - 2:3. Ve zbytku utkání se pozdeňští hráči snažili o vyrovnání, asi nejblíže mu byli v 70. minutě, kdy hlavičkoval střídající Kuhn pár metrů vedle naší brány a nakonec i v nastaveném čase, to nás pro změnu podržel reflexivním zákrokem Patrik Ševčík. Důležité tři body si však už uniknout nenecháváme a náš cíl, být na konci souteže mezi nejlepšími čtyřmi celky této třídy a hrát tedy i případnou šestikolovou nadstavbovou část, je zase o něco blíže. Zbývají čtyři kola! V tom příštím v neděli 16. dubna hostíme na domácím trávníku tým SK Vinařice B, výkop je v 17:00. Přijďte fandit!

Slavoj Pozdeň B - Sokol Olovnice 2:3 (0:1)