V rukavičkách se teda nehrálo

S Pozdní B jsme poprvé zahrozili v 5. minutě, ale střelu Ondry Suchánka vytáhl hostující brankář Pflégr na roh. V 11. minutě si poprvé sáhnul na míč náš gólman Patrik Ševčík, mnoho práce však v prvním poločase neměl, neboť hosté hrozili jen sporadicky. Zkraje 15. minuty kopal trestňák ze zajímavé vzdálenosti František Novák, jeho pokus zastavila pozdeňská hradba těl. Ve 20. minutě jsme měli zahrávat pokutový kop, když brankář hostů srazil ve vápně Davida Koblence, ale rozhodčí Kalík penaltový zákrok vytáhl před šestnáctku, a tak Ondra Suchánek ohrozil strážce brány Pflégra "pouze" z trestného kopu. První gól diváci viděli ve 35. minutě, kdy po další srážce ve vápně už rozhodčí s odpískáním pokutového kopu neváhal, byť desítka to byla narozdíl od inkriminovaného momentu ze 20. minuty hodně přísná. Ondřej Suchánek penaltu bezpečně proměnil a poslal nás do vedení - 1:0. Hned za pět minut jsme přidali druhý zásah, když skvělý pas Dominika Cvrčka za obranu přetavil v gól znovu Suchi, který využil špatného vyběhnutí hostujícího brankáře - 2:0. Těsně před přestávkou tu byla penalta číslo dvě, když Vojta Buchta fauloval ve vápně pozdeňského forwarda Kodeda a kapitán Jan Prokeš následně vrátil své barvy střelou pod břevno zpět do hry, a zároveň tak připravil Patrika Ševčíka v součtu o 225 minut trvající čisté konto - 2:1. Do druhé části jsme nastupovali s cílem přidat nějaký ten gól a zahrát si fotbal, ale ani jedno se nám mimo posledních deseti minut tohoto zápasu nepovedlo. Nebyli jsme schopni si dát tři přesné nahrávky za sebou, do toho se přidaly některé ostré zákroky z obou stran a výsledkem pak bylo jen to, že se více nehrálo než hrálo. Nebýt benevolence hlavního rozhodčího, asi by oba týmy v plném počtu nedohrály. I proto je nutné vyzdvihnout výkon Patrika, který hostům zneškodnil všechny pokusy o vyrovnání, zejména loženka Vaniše ze 77. minuty, při níž se na něho pozdeňský hráč řítil sám z poloviny hřiště byla z kategorie stoprocentních, naštěstí zůstala neproměněna. V 86. minutě se nám naskytla možnost dnes už poněkolikáté zahrávat trestňák z hranice vápna, jeho rozehrání si vzal tentokrát na starosti Víťa Ocásek a tečovanou střelou, která změnila směr, utkání zlomil na naši stranu - 3:1. V závěru hostům ještě jednou frnknul Ondra Suchánek a po faulu na jeho osobu byl k vidění třetí pokutový kop tohoto mače, při němž Suchi zakončením do levé šibenice dovršil svůj první hattrick za olovnický A tým. Tři body tak zůstaly doma, ale příští neděli 18. září od 17:00 musíme ve Vinařicích B podat lepší výkon, pokud chceme znovu pomýšlet na všechny body.

Sokol Olovnice - Slavoj Pozdeň B 4:1 (2:1)