Přátelské derby na neutrální půdě skončilo porážkou

Po dlouhém zimním čekání nastoupil náš A tým k prvnímu přátelskému utkání. Naším soupeřem byl celek Slavoje Zvoleněves, který již měl za sebou několik přípravných utkání, a tak bylo otázkou, jak si proti tomuto rozehranému mančaftu naši borci povedou. Zápas se hrál na neutrálním hřišti ve Slatině a utknání velmi dobře odřídil pan rozhodčí Stádník. První branku měl na kopačkách náš tým, když v 7. minutě Petr Solár uvolnil Frantu Nováka, který však nezacílil přesně. Ve 12. minutě už ale uhodilo, Martin Nídr si chytře převzal kulatý nesmysl od svého spoluhráče, udělal kličku obránci ve vápně a tomu nezbylo nic jiného než faulovat - pískala se penalta. K ní se postavil Ondřej Suchánek a nekompromisně ji proměnil - 1:0. Poté hosté přidali na plyn a jen díky skvělým zákrokům našeho gólmana Karla Turečka a velké porci štěstí jsme dlouho neinkasovali. Ve 33. minutě však zaspal, jak pomezní rozhodčí, tak i naše obrana a bylo srovnáno - 1:1. Do kabin šel však šťastnější náš celek, Franta Novák poslal v 39. minutě centr do vápna, tam si ho našel Martin Nídr a rozvlnil síť hostů podruhé - 2:1. Druhý poločas nám však ukázal, že máme hodně co zlepšovat, od 50. minuty na hřišti hosté začali dominovat, problémy nám dělal zejména hbitý útočník hostů Jakub Porazil, který větral naší obranu o sto šest. Nebylo divu, že konečné skóre zápasu nakonec bylo - 2:6. Všech pět branek ve druhé půli do naší sítě padlo v poslední půlhodině. K utkání dorazilo 12 hráčů, mezi nimiž byli i dva zástupci žákovské kategorie, Filip Lejsek a Víťa Ocásek, pro něž to rozhodně musela být cenná zkušenost. Náš tým však rozodně nebyl kompletní, a proto doufejme, že do mistrovských zápasů nastoupíme v plné síle a ukážeme hlad po vítězství!

Sokol Olovnice - Slavoj Zvoleněves 2:6 (2:1)

12. O. Suchánek

39. M. Nídr

Olovnice nastoupila v sestavě: Karel Tureček "C" - Ondřej Suchánek, Jan Kinter, Jan Pergler, Martin Vymětalík - Jan Novák, František Novák, Petr Solár, Jaroslav Berta - Vítězslav Ocásek (Filip Lejsek), Martin Nídr.

Rozhodčí: Stádník