Premiérový zářez na pažbě na body nestačil

V posledním domácím utkání této sezóny nastoupil náš A tým proti mužstvu Sokola Klobuky. Zápas začali lépe hostující hráči, v 8. minutě musel náš brankář Karel Tureček poprvé zasahovat, a to proti nebezpečné hlavičce mířící k levé tyči jeho svatyně. Ve 14. minutě spálili hosté další loženku, velkou měrou se o jejich neúspěch přičinil náš předstoper Patrik Ševčík, který kulatý nesmysl zastavil svým tělem těsně před brankovou čárou. Poté jsme přidali do pohybu a začali se dít věci také na druhé straně. Ve 26. minutě pláchl obraně hostí Miloš Novák, ale jeho razantní střela šla těsně nad. O další dvě minuty později se nám naskytla zajímavější příležitost - trestný kop. Ten rozehrál Franta Novák střelou přes zeď na zadní tyč, brankář Maur se však zaskočit nenechal. Ve 32. minutě poprvé uhodilo. Klobuky doslova vyšachovaly naší obranu a ujali se vedení - 0:1. Do konce první poloviny utkání pak stojí za zmínku snad už jen moment ze 43. minuty, to hosté opět nechali vyniknout našeho čaroděje mezi tyčemi. Na začátku druhého poločasu dáváme o sobě vědět jako první - v 51. minutě vyzkoušel pozornost klobuckého strážce branky Miloš Novák, jeho střele však scházeli potřebné gólové parametry. O pět minut později střídáme, Tomáše Horčičku nahrazuje Honza Kinter. Mezitím hosté pálí další gólovky. A pak to přišlo, 68. minuta! Franta Novák poslal dlouhý nákop na Jaroslava Bertu, který kulatý nesmysl přesně zpracoval, a pak už jen brankáře hostů poslal na párek - 1:1. Pro tohoto mladého borce je to premiérový zásah v našich barvách, a proto gratulujeme. Jen tak dál borče! Vyrovnání nás nakoplo a v 77. minutě jsme mohli i rozhodnout, po ose Novák - Novák - Sedlmayer skončil míč na tyči. Nedáš, dostaneš. To, co člověk nejvíce ve sportu obecně nesnáší jsou porážky, o to více mrzí ta dnešní, přišla totiž v 90. minutě. Klobuky podnikly rychlý výpad a na jeho konci byla nechytatelná střela k bližší tyči - 1:2. Poslední mistrák sehrajeme za týden v sobotu 15.6 od 17:00 v Žižicích. Přijďte fandit! Želva jedem ještě!

Sokol Olovnice - Sokol klobuky 1:2 (0:1)

68. J. Berta

Olovnice nastoupila v sestavě: Karel Tureček "C" - Miroslav Vacovský, František Novák, Patrik Ševčík, Miroslav Tůma - Jaroslav Berta, Miloš Novák, Petr Solár, Jan Novák - Tomáš Sedlmayer, Tomáš Horčička (56. Jan Kinter)

Rozhodčí: Choleva