První gól v sezoně tři body nepřinesl

Druhé mistovské utkání sehrála Olovnice na hřišti Sokola Tuřany, kde podlehla místnímu týmu 2:1. Zápas byl po těžkých direktech obou týmů v prvním kole hlavně o získání sebevědomí, a to si nakonec hlavně díky štěstí v koncovce zlepšili domácí. Od začátku bylo na hřišti vidět, že zápas bude o prvním gólu, k němuž se nakonec dopracovali Tuřany v 67. minutě, kdy po rohovém kopu se odrazil kulatý nesmysl k hráči číslo 15, který se štěstím skóroval. Nutno podoknout, že domácí si už v prvním poločase vytvořili několik zajímavých příležitostí, které výborně vychytal náš brankář Karel Tureček, dvakrát mu pomohlo i břevno. Poločas skončil 0:0 a do druhé půle vystřídal Tomáše Horčičku Honza Kinter, bohužel to bylo jediné střídání, neboť více našich hráčů na zápas nepřicestovalo. Je jen škoda, že nám v utkání chyběl typický útočník - zabiják, který by na domácí tutově platil jako kdysi náš snajpr a v součastnosti ostřílený rozhodčí Milan Bláha. Tomáš Sedlamyer i Martin Tureček jsou zatím mimo hru, a tak v útoku nastopili dva záložníci, což bylo hodně znát, protože zápasy se rozhodují v pokutových územích, a tam jsme zatím téměř neškodní. Nakonec vítězný gól pro domácí zaznamenal v utkání opět hráč s číslem 15, který v 77. minutě po přihrávce svého spoluhráče prudkou střelou z voleje zvýšil vedení na 2:0 pro Tuřany. Snížení na konečných 2:1 přišlo až v 88. minutě po našem krásně rozehraném rohu, kdy František Ouřada našel neomylně hlavu Pavla Šulce. Jeho gól nakonec body nepřinesl, ale doufejme, že přinese alespoň nový impuls do příštího derby utkání, které sehrajeme na domácím stadionu 8. září od 17:00 proti sousedům z Blevic.

Sokol Tuřany - Sokol Olovnice 2:1 (0:0)