Smečno 4:3 Olovnice

Na půdě Smečna bylo v první pětačtyřicetiminutovce k vidění hned šest gólů. Jako první se ve 3. minutě prosadil domácí kapitán Andrej Kasák dorážkou z předbrankového prostoru, odpověď jsme si přichystali za dvě minuty, když Radek Bednár vybídnul ke skórování Michala Ocáska - 1:1. V 8. minutě jsme dopřáli příliš volného prostoru znovu Kasákovi, který vrátil svým barvám vedení - 2:1. 12. minuta znamenala další problém, neboť Karel Kratina byl u míče rychleji než náš stoper a následně přesnou střelou k tyči zvýraznil náskok smečenských - 3:1. V 19. minutě mohl snížit Bednár, jeho střela letěla o nějaký ten metr nad. Následoval trestný kop domácích, z něhož Kasák orazítkoval pravou tyč a podobně se vedlo na druhé straně i našemu kapitánovi Novákovi, jehož přízemní pokus musel Prokop vyrazit na rohový kop. Ve 25. minutě přilétl z pravé strany do našeho vápna míč, na který nejvýše vyskočil Zdeněk Mucha a už to bylo o tři góly, v minutě 33. ovšem dlouhý výkop Patrika Ševčíka přesně uklidil na zadní Michal Ocásek a do šaten se tak odcházelo za stavu - 4:2, přičemž do hry naskočil už i Martin Nídr navrátivší se tou dobou z práce. Druhá půle byla z naší strany již mnohem lepší, dozadu jsme to zavřeli a dopředu jsme byli nebezpečnější než místní hráči, z jejichž šancí stojí za zmínku pouze tři nepřesné střely Kratiny mladšího. V 57. minutě mohl snížit Bednič, jemuž se ale při zakončení nepodařilo seřídit mířidla. Následovala chytrá přihrávka Nováka napříč pokutovým územím po níž rukavice Prokopovi vyprášil Viktor Stojka. Největší šance se nám naskytla v 74. minutě, když Martin Nídr při své individuální akci obešel i smečenského strážce brány, ale proti zakončení do prázdné byl tentokrát terén - drn! Kontaktní gól jsme tak vstřelili až v 88. minutě, kdy "MÁRTY" dorážkou pod břevno doslova trhal síť, ale na vyrovnání už bylo pozdě, zápas tak skončil - 4:3. Smečno se dnes podle slov trenéra Jiřího Vápeníka na nás sešlo, zejména lehce prostupná obrana ovšem ani zdaleka nepřipomínala tým, který v minulém roce skončil v paralelní skupině III. třídy druhý za postupujícím Buštěhradem. Nebýt školáckých chyb v obranné fázi v první půlhodince, mohli jsme dnes ze Smečna určitě nějaký ten bod přivést. Příští neděli 14. října dorazí do Olovnice dosud neporažený lídr tabulky - Sokol Uhy. Výkop je v 16:00. Přijďte fandit!

Sokol Smečno - Sokol Olovnice 4:3 (4:2)