Stačilo dvacet minut

Po dlouhé zimní pauze a dvou vítězných přípravných zápasech s Barceromou 3:2 (V. Ocásek, M. Vymětalík, M. Vrchota) a 2:0 (M. Vrchota 2x), náš A tým čekal první jarní mistrák. Naším soupeřem bylo na domácí půdě béčko Černuce. Od začátku utkání byli naši borci hladoví po gólech, ve 3. minutě vyzkoušel poprvé pozornost hostujícího strážce brány Radek Bednár. V 8. minutě se dostáváme do vedení 1:0, milimetrově načasovaný oblouček Jirky Berty za obranu přetavil ve svůj premiérový gól za áčko Dominik Cvrček. Za další čtyři minuty přidal Cvrnda k přesnému zásahu i asistenci, když po jeho dlouhém autovém vhazování skóroval Ondra Suchánek - 2:0. I nadále hosty k ničemu nepouštíme a naopak jim ve 20. minutě přidáváme po rohovém kopu třetího fíka - 3:0. Následovaly střelecké pokusy Míry Ouřady, Bedniče a dvakrát to zkoušel také fantom Vorlíček. Skóre se však nepohnulo, a tak hosté podniknuli ve 38. minutě ojedinělý výpad, při kterém byl ve vápně faulován - nefaulován hostující útočník Kača. K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný, avšak Patrik Ševčík jeho projektil k pravé tyči zneškodnil. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0. Nástup do druhé půle se nám ovšem nepovedl, ve 49. minutě korigoval skóre po sólu z poloviny hřiště černucký Oplt - 3:1. V 57. minutě zkouší své střelecké štěstí Jirka Berta, v 65. minutě pak z trestňáku pro změnu Suchi, ale stav dnešního mače se nemění. Deset minut před koncem má další dvě loženky Bednič, po něm i David Koblenc, leč dnes už další branku nepřidáváme a v závěru mají tutovku také hosté, kterou ovšem neproměňují a první tři jarní body zůstávají zaslouženě doma. V příštím kole nás čeká derby ve Slatině, která na úvod jara deklasovala Hrdlív B 10:0, přičemž hned sedmkrát se za ní prosadil Martin Nídr. Utkání se hraje v neděli 1. května od 17:00 a o vyhecované momenty rozhodně nebude nouze. Žáci hrají v sobotu 30. dubna od 10:15 ve Lhotě, dorost zajíždí v neděli do Lužce nad Vltavou (10:15). Již ve středu však naše starší žáky čeká od 17:00 na domácím hřišti čtvrtfinále (1. kolo) Lidického poháru s Tuchlovicemi. Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

Sokol Olovnice - Viktorie Černuc B 3:1 (3:0)