Tudy cesta nevede

V pátém kole nás čekal nejtěžší zápas podzimu proti doposud stoprocentní a vloni ještě třetitřídní Stehelčevsi. Bohužel okolnosti se tentokrát sešly tak, že zatímco soupeř přijel v kompletní sestavě, náš tým se musel obejít bez důležitých hráčů základní sestavy, kvůli nemoci nemohl nastoupit podruhé v řadě stoper Honza Pergl, na poslední chvíli pak také středopolař Dominik Cvrček. Pracovně vytíženi byli naše brankářská jednička Patrik Ševčík i kvalitní bek Míra Ouřada, u kterého je však situace, jak se zdá složitější, ale snad to ještě borec nezabalil. K tomu všemu připočtěme fakt poraněného kolene forwarda Radka Bednára, který si na podzim už nejspíše nezahraje, a nesmíme zapomenout ani na sobotní Olovnické posvícení 2016, jež také zanechalo své následky... Proto bylo velké překvapení pro všechny, když na ukazateli skóre ještě nesvítila ani první minuta a hned jsme mohli jít do vedení, ale ponechanou výhodu Ondra Suchánek v gól neproměnil. Pak už začalo stehelčeveské sólíčkaření z poloviny hřiště, při němž se několikrát musel vyznamenat, i přes pět obdržených branek, náš kvalitně chytající, zaskakující brankář Pepa Salač. Ve 4. minutě vychytal nejprve kapitána Stehlíka, v 6. minutě následně Veselého a v 9. minutě po hostujícím rohovém kopu vytáhl i gólovou hlavičku Šubina. Kapituloval až ve 12. minutě po nechytatelné střele k tyči hráče číslo 10 - Jana Tučka - 0:1. Ve 24. minutě náš tým podniknul brejkovou akci, při níž byl faulován ve vápně Víťa Ocásek a pískala se penalta. K té se postavil tradiční exekutor Ondřej Suchánek a byť brankář Dlouhý stranu trefil, míč skončil za jeho zády - 1:1. Pak už zase úřadovali hosté, ve 32. minutě nám po dlouhém pasu utekl hráč číslo 11 - Tomáš Nešvera a dal na - 1:2. V minutě 35. jsme následně darovali hostům zbytečně trestňák a stehelčeveský stoper Pavel Donoval zakroutil balón bohužel pro nás přesně do šibenice - 1:3. No a když nám za tři minuty znovu frnknul Nešvera, bylo už dnes prakticky rozhodnuto o dělbě bodů - 1:4. I přesto diváci mohli vidět do poločasu ještě dvě branky, ve 44. minutě však střelu Suchiho zpacifikoval hostující brankář a následně na druhé straně při nás pro změnu stálo štěstí, když hosté nastřelili jen břevno. Druhá půle už byla o poznání klidnější, Stehelčeves kontrolovala svůj náskok, i přesto mohla přidat další branku, ale v 52. minutě mířil Panáček jen do tyče. Jedna z mála našich povedených momentek pak byla k vidění v 55. minutě, to se k trestnému kopu postavil Víťa Ocásek a brankář Dlouhý jeho prudkou střelu vytěsnit mimo tři tyče nedokázal - 2:4. Poslední branka dnešního mače padla v 73. minutě z pokutového kopu, který zahrávali hosté po faulu na hráče číslo 4 - Jakuba Veselého, ten také penaltu po faulu na svoji osobu bezpečně proměnil a stanovil tak konečné skóre zápasu na - 2:5. Dnes byli hosté ve všech směrech zkrátka lepší a zaslouženě vyhráli, problémy nám dělali zejména nejlepší tři hráči z týmu soupeře - Veselý, Tuček a Nešvera. Z našich barev se líbil výkon Pepy Salače v bráně a některé pěkné akce Víti Ocáska a Ondry Suchánka. Výborně utkání odřídil rozhodčí Hudera, kterého chválily obě strany, avšak minuty branek, střídání a žlutých karet uvedl v zápisu spíše od oka, řekl bych, ale čert to vem, jen víc takovýchto kvalitních rozhodčích! Doufejme, že se Stehelčevsí se v letošním soutěžním ročníku potkáme ještě několikrát a budeme jí tak moci dnešní porážku snad vrátit. Další mač sehrajeme příští neděli 2. října od 16:30 na půdě týmu SK Třebichovice, které v tomto kole nečekaně vyhrály derby v Hrdlívu B 3:2, i proto nás nečeká rozhodně nic snadného, jak by se mohlo tabulkově na první pohled zdát.

Sokol Olovnice - SK Stehelčeves 2:5 (1:4)