Sudí Roman Švagr opět nezklamal

K předposlednímu venkovního zápasu sezóny zajížděla Olovnice za krásného počasí na hřiště Sokola Uhy. Utkání řídil náš starý známý rozhodčí R. Švagr, který z bezstarostného fotbalu udělal paseku. V prvních třiceti minutách měla Želva navrch a zaslouženě se ujala vedení střelou zpoza šestnáctky, kterou vyslal levou nohou Petr Solár. Poté domácí jako slepí k houslím přišli k pokutovému kopu, který se štěstím proměnili. První poločas tak skončil za smírného stavu 1:1. Tento poločas přinesl také 2 kuriózní momenty, první, když sudí Švagr ukázal žlutou kartu naší střídačce a druhý, když ve 28. minutě vystřídal Honzu Perglera Tomáš Sedlmayer ne však vinou zranění. Do druhé půle naskočil místo Pavla Pivarčiho po dlouhé době Karel Zavoral a zapojil se do akce na jejímž konci stál v 51. minutě Pavel Šulc. O pár minut později tentýž hřáč doklepl do domácí svatyně střílenou přihrávku Honzy Nováka a rázem to bylo o dva. Poté naší chvilkové nekoncentrovanosti využil nejlepší hráč domácích v tomto zápase a po individuální akci snížil na 2:3. Hosté na to reagovali střídáním, kdy místo Honzy Nováka nastoupil Míra Vacovský. Následně se v 70. minutě po ose Petr Solár-Franta Novák a Míra Ouřada dostal ke kulatému nesmyslu muž zápasu Pavel Šulc, který se zbavil dvou hráčů a dokonal placírkou k tyči svůj hattrick. Tento stav však nevydržel dlouho a domácí 10 minut před koncem korigovali na 3:4, když kombinační akci dokončil kapitán Roman Novák. Minutu nato domácí zahrávali dvě standartní situace a při té druhé nepohlídal kázeň hráčů před hostující bránou arbitr zápasu R. Švagr a na žádost jednoho z domácích hráčů, kterého prý údajně napadl hostující brankář, což však nemohl sudí vidět, jelikož byl otočený na druhou stranu, vyloučil brankáře hostí. Hosté však neměli střídání a tak musel mezi tři tyče střelec dne Pavel Šulc, který do konce zápasu nemusel řešit žádnou vážnější situaci. Všichni si oddechli, když sudí Švagr odpískal konec zápasu. A výsledek? 4 žluté a 1 červená pro nás, zatímco domácí sotva 1 žlutá karta. To hovoří za vše. Příští utkání sehraje náš tým za týden 9.6. od 17:00 na domácím stadionu proti mužstvu Viktorie Černuc.

ČK: 81. J. Buchta

Olovnice nastoupila v sestavě: Jan Buchta (v 81. minutě do brány Pavel Šulc) - Miroslav Ouřada, František Novák "C", Martin Nídr, Martin Vymětalík - Pavel Pivarči (46. Karel Zavoral), Petr Solár, Pavel Šulc, Jan Novák (68. Miroslav Vacovský) - Jan Pergler (28. Tomáš Sedlmayer), Martin Tureček

Rozhodčí: R.Švagr