Olovnická "rezerva" skončila v Neuměřicích čtvrtá

První červencový víkend se A - tým zúčastnil Memoriálu Václava Bušila v Neuměřicích. Vzhledem k velkému počtu omluvenek (práce, dovolená, zranění z rozlučky), jsme nakonec skončili na čtvrtém místě.

Sokol Tursko - Sokol Olovnice 3:0 (1:0)

V pátek od 4 jsme nastoupili proti týmu, který hraje čtvrtou třídu - Praha západ a ačkoliv mělo být střetnutí vyrovnané, byli v tomto utkání domácí mnohem aktivnější a zaslouženě vyhráli. Z našich řad bych vyzdvihl výkon brankáře Jardy Prosického, který v prvním poločase chytil doslova i nemožné a skvělými zákroky nás držel nad vodou. Jediný gól inkasoval až v závěru prvního dějství, když ho nešťastně překonal vlastní spoluhráč Petr Veselý. Do druhé půle nastoupili po roční fotbalové pauze i bratři Ouřadové, ale ani oni naši porážku neodvrátili. Ve 48. minutě jsme nepokryli standartní situaci od rohového praporku a zcela volný hráč v našem vápně pohodlně skóroval. Po hodině hry měl velkou šanci na snížení Radek Bednár, těsně však minul a Tursko rozhodlo definitivně. V 64. minutě upravil skóre na konečných 3:0 střelou zpoza vápna jeden z domácích záložníků. Nás tak v sobotu čekal zápas o bronz.

ŽELVA nastoupila v pátek v sestavě: Jaroslav PROSICKÝ (Josef NOVÁK) - Petr VESELÝ (Miroslav OUŘADA), Ondřej SUCHÁNEK, Vítězslav OCÁSEK, František LISTÍK (František OUŘADA) - Jaroslav BERTA, Matěj VORLÍČEK, Pavel RAUŠER (Vojtěch KARLOVSKÝ), Dominik CVRČEK (Antonín LISTÍK) - Tomáš HORČIČKA, Radek BEDNÁR

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Stádník

Sokol Neuměřice - AFK Veltrusy 3:0 (0:0)

V utkání od 6 hodin se utkali místní borci s týmem, který minulou sezónu skončil předposlední v Okresním přeboru na Mělnicku, tudíž nejspíše padá do třetí třídy. V prvním poločase bylo k vidění velké množství příležitostí na obou stranách, žádný z hráčů se však do černého netrefil. Do druhého dějství vstoupili lépe neuměřičtí, v 52. minutě totiž otevřel střelecký účet tohoto utkání hráč s číslem 15 a to po anglickém způsobu - střelou o tyč. Na přelomu 60. minuty hosté z Veltrus promarnili hned dva pokutové kopy za fauly ve vápně. První poslali jen do brankáře, druhý pokus ani netrefil zařízení. Pak si vzal slovo domácí kanonýr a režisér hry Franta Líman, v 68. minutě ještě jeho pokus vykopl z brankové čáry jeden z veltruských beků, o deset minut později však z jeho kvalitní práce těžil Vladimír Nedvěd a bylo to o dva fíky. Když pak v 81. minutě uzavřel skóre tohoto mače na 3:0 Tomáš Jaroš, bylo jasné, že si domácí mančaft zahraje sobotní finále, zatímco nás čeká duel proti běhavému mužstvu z Veltrus.

Rozhodčí: Masopust

O 3. MÍSTO

Sokol Olovnice - AFK Veltrusy 1:3 (1:0)

Souboj o třetí flek jsme rozehráli stylově, v 11. minutě po nahrávce Ondry Suchánka s přehledem skóroval RADEK BEDNÁR. O dvě minuty nato jsme se radovali znovu, avšak předčasně - pískal se ofsajd. Náš tlak ovšem neustával. V 15. minutě trestuhodně překopl bránu Jirka Kopolovič a vše vyvrcholilo za dalších pět minut, to mířil nad pro změnu Bednič. Veltrusy zlobily v prvním poločase spíše ojediněle, a když už, tak se opět jako v pátek znamenal v naší bráně Jarda Prosický. Po skvělé první půli přišel po hodině hry nečekaný úder, hostující forward si udělal dobrý den z naší obrany a k tyči vyrovnal na - 1:1. Asi rozhodující moment tohoto mače přišel v 70. minutě, zkrat v komunikaci mezi naším pravým bekem a brankářem přišel hostům vhod - 1:2. Veltrusy si konečné 3. místo pojistily v 78. minutě, to už náš tým hrál vabank - 1:3. Na závěr pět našich hvězd na tomto turnaji dle mého názoru - Jaroslav Prosický, Jan Kinter, Matěj Vorlíček, Ondřej Suchánek a Radek Bednár. Suma sumárum, tak jsme čtvrtý no a co...

ŽELVA nastoupila v sobotu v sestavě: Jaroslav PROSICKÝ - Vítězslav OCÁSEK, Jan KINTER, Ondřej SUCHÁNEK, Petr VESELÝ - Jaroslav BERTA, Matěj VORLÍČEK, Vojtěch KARLOVSKÝ (Miroslav VACOVSKÝ), Vojtěch BUCHTA (Jiří KOPOLOVIČ) - Josef NOVÁK, Radek BEDNÁR

FINÁLE

Sokol Neuměřice - Sokol Tursko 5:4 (1:1)

Finále nabídlo asi nejzajímavější podívanou. Skóre otevřel v 21. minutě Franta Líman po sólo úniku, Tursko však krásnou střelou brzy vyrovnalo a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Druhý poločas to bylo jak na střelnici. Hosté vedli - 1:2, domácí z pentle Štěpánem Patócsem vyrovnali - 2:2. Hned po rozehrávce Tursko znovu vedlo, za deset minut si však vstřelilo vlastní gól, a tak se vstupovalo do poslední dvacetiminutovky za smírného stavu. V 82. minutě dal krásnou branku hlavou Franta Líman a tentýž hráč nakonec zaslouženě dovršil i hattrick, dvě minuty před koncem totiž proměnil penaltu po faulu na vlastní osobu. Tím se stal se čtyřmi brankami NEJLEPŠÍM STŘELCEM tohoto turnaje. Poslední branku dnešního střetnutí a rovněž i konečnou podobu skóre pak dali hosté v 90. minutě a bylo to pro tento duel symbolicky z pokutového kopu, který proměnil hráč Turska s číslem 6 a po závěrečném hvizdu byl také vyhlášen i NEJLEPŠÍM HRÁČEM 34. ročníku Memoriálu Václava Bušila. Celkem tedy padlo 19 GÓLŮ.