Třetí prohra v řadě je velkým varováním

První říjnový víkend nás zavedl do Žižic, kde jsme se v rámci 7. kola III. třídy skupiny B utkali s místními chalany. Vše začalo v 8. minutě, když se do první šance zápasu dostal Radek Bednár, domácí golman Švéda však jeho střelu z hranice vápna zneškodnil. Následovala 10. minuta a velký závar před naší bránou, který jsme se štěstím přestáli. V 19. minutě fauloval ve vápně Martin Vymětalík a domácí tak dostali možnost zahrávat pokutový kop, který Milan Valer bez problémů proměnil - 1:0. Osm minut nato dostal zajímavý balon Jirka Berta, jenž celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na Pavla Pivarčiho, gól z toho ovšem nebyl. Naopak Žižice byly stoprocentní, ve 29. minutě Eichler tečovanou střelou takřka z nulového úhlu zvyšuje jejich vedení na - 2:0. Ve 38. minutě přichází na scénu opět pokutový kop, tentokrát však naprosto nesmyslný, neboť náš brousič Martin Vymětalík čistě trefuje balon a domácího playera se ani nedotkne. K exekuci penalty se staví opět Milan Valer a i podruhé je k levé tyči úspěšný - 3:0. Dle mého názoru rozhodující moment utkání, tím nijak nechci snižovat výkon domácího celku, byly ve všech směrech lepší, ale po tomto gólu bylo bohužel pro nás o osudu dnešního mače rozhodnuto. I přesto zbraně neskládáme, ve 45. minutě se po tečované střele Ondry Suchánka ocitá sám před bránou rychlý expres Bednár, ani on ale naší třetí loženku nedává. Rozhodčí nastavuje jednu minutu a v ní počtvrté inkasujeme, prosadil se dnes podruhé Eichler - 4:0. Do druhého poločasu naskakuje místo Jardy Berty Míra Vacovský. V 52. minutě se na naší svatyni řítí zcela sám Lukáš Kratochvíl, Pepa Novák však předvádí zákrok, jak z učebnice Lva Jašina a skóre se tedy nemění. V dalších patnácti minutách dostáváme dvě zbytečné žluté karty, pro Víťu Ocáska to byla již třetí v této sezóně, případná další by znamenala stopku! Pak nastává 73. minuta a domácí dnes již potřetí zahrávají desítku, tentokrát naprosto jasnou, když Pívo zahrál ve vápně rukou. Na tuto penaltu posílají Žižice svého brankáře Švédu, jeho bolavý pokus ale Pepa Novák kryje. O dvě minuty později už je ale krátký, střelou na zadní se prezentuje útočník s číslem sedm Lukáš Kratochvíl - 5:0. V 80. minutě zazdíme další dvě šance ke vstřelení branky, a proto nakonec bohužel dostáváme další gól z kopačky Kratochvíla, který proměňuje svůj únik - 6:0. Prohráváme tak třetí mač v řadě a podruhé za sebou venku nedáváme ani branku. Je třeba však zvednout hlavy, neboť už za týden v neděli 12.10.2014 nás od 16:00 čeká zápas o "šest" bodů, hostíme totiž poslední tým tabulky SK Stehelčeves, ten doposud nasbíral jen 4 body, ale na druhou stranu jsme se s ním v novodobé historii ještě nestřetli, a i proto si tento duel rozhodně nenechte ujít. Ještě pár řádků k našim žákům, kteří po parádním výkonu vyhráli v sobotu dopoledne ve Smečně 1:10 (Vojta Frencl 2x, Míra Jaroš 2x, Adam Sedlmayer 2x, Káťa Frenclová, Filip Novák, Kuba Pudil a Jarda Putz po jednom zásahu) a jsou na průběžném 4. místě tabulky s 15 body, za pět výher a dvě porážky, přičemž dva soupeři před nimi třetí Zlonice a druhý Švermov odehráli o jedno utkání více (viz Tabulka). Další mač je čeká v sobotu 11.10.2014 od 10:15, kdy hrají doma s týmem AFK Libčice nad Vltavou. Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

FK Žižice - Sokol Olovnice 6:0 (4:0)

ŽK: 39. P. Pivarči, 55. Jir. Berta, 68. V. Ocásek

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Petr VESELÝ, Ondřej SUCHÁNEK (61. František LISTÍK), Vojtěch KARLOVSKÝ, Martin VYMĚTALÍK - Pavel PIVARČI, Vítězslav OCÁSEK (82. Patrik ŠEVČÍK), Radek BEDNÁR "C", Jan PERGLER - Jaroslav BERTA (46. Miroslav VACOVSKÝ), Jiří BERTA

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Choleva