Tuřany 2:1 Olovnice

V posledním mistráku nás čekala těžká šichta, neboť už v průběhu týdne se z nejrůznějších důvodů omluvilo několik členů úspěšné jarní základní sestavy (Bednár, Cvrček, Nídr, Puss, Štofl) a navíc nám nenahrával ani výsledek z Neuměřic, které od dvou hodin porazily doma Pozdeň B 2:1, i proto jsme museli z Tuřan pro zachování III. třídy přivést alespoň bod. Tento úkol se zpočátku nezdál být nemožný, domácím totiž také chyběly některé opory (Capl, Plachý, Břížďala)... Ve 4. minutě hodil Čížek dlouhý aut, s nabíhajícím Michalem Kalíkem se nikdo nezachytil a balón s pomocí břevna skončil v síti - 1:0. Tuřanské tento moment pochopitelně nakopnul a v dalších minutách hned dvakrát řádně zaměstnali našeho brankáře Lukáše Tlustého. Až v 19. minutě jsme de facto měli první střelu na bránu, Matěj Vorlíček to však udělal parádně a vršovickým bodýlkem z velkého vápna skóroval - 1:1. Ve 21. i 26. minutě se zaskvěl Lukáš, když zneškodnil nejprve přízemní pokus Frýdy, pak i ránu Frolíka z dálky. 30. minuta a první ze dvou důležitých momentů utkání, hlavní rozhodčí nepísknul na polovině hřiště faul na kapitána Nováka, který se ocitnul na kolenou a hra měla být přerušena, což signalizoval i AR2. Faul se nepískal a celá akce bohužel vyústila v jednoznačný pokutový kop, kdy jsme ve vápně doslova sejmuli Kalíka a s nařízenou penaltou se následně Jakub Janoušek vůbec nepáral - 2:1. Vše ještě mělo dohru v následujících minutách, kdy jsme se místo hry naprosto zbytečně věnovali rozhodčímu a ten nám dokonce nechal vyklidit i střídačku! Od 37. minuty si pořádně zachytal domácí gólman, jedovku Jana Perglera dokázal vyrazit na rohový kop a tři minuty před pauzou Doges nabil Fíkovi, který chtěl Břížďalu přelobovat - neúspěšně. Začátek druhého poločasu nabídnul trestný kop v podání Frýdy, Lukáš zasahovat nemusel. To o pár chvil později už ano, projektily od Frolíka i Škuthana ovšem stačil zastavit včas, pak už toho domácí moc neměli. V 56. minutě nastal druhý klíčový moment tohoto mače, Vítězslav Ocásek byl podle hlavního sudího faulován ve vápně a pískal se pokutový kop i pro naše barvy. K exekuci penalty se postavil ten nejzkušenější - Novák František, ale Jan Břížďala jeho úmysl přečetl a svým způsobem určil vývoj dalších minut. Naši záložníci i útočnící stříleli prakticky ze všech pozic, kopali jsme několik zajímavých standardních situací, včetně rohů, ale buď byl proti Břížďala nebo nám chyběla přesnost, i proto nakonec utkání skončilo 2:1 a to znamenalo jediné, čekání, co bude dál. Od osmi hodin večer byla na programu rozlučka, která se pro některé naše hráče, fanoušky protáhla až do druhého dne ráno, ale to hlavní z fotbalového hlediska se událo až od pěti hodin odpoledne. Klobuky se výhrou 3:2 na Braškově zachránily v I. B třídě a Zlonice tím pádem zůstaly v okresním přeboru. Z něj naopak spadly celky Zvoleněvsi a Zichovce. Nemilé překvapení na nás ovšem čekalo až v pondělí, kdy jsme se dozvěděli jednak, že baráže letos nebudou (Uhy a Lhota B postup odmítly a do okresu postoupily druhé celky v pořadí - Smečno a Libušín B) a druhak senzaci v podobě nečekaného postupu Velkého Přítočna B ze čtvrtého místa IV. třídy (společně s prvními Vinařicemi B, Pchery a Slatina se baráží i postupu předem vzdaly). Tento fakt znamená, že pokud nedojde k nějakým změnám a posunech ve vyšších soutěžích, tak po dvou letech ve III. třídě sestupujeme do třídy IV.

Sokol Tuřany - Sokol Olovnice 2:1 (2:1)