Účty jsou vyrovnány - Slatina padla - derby je naše

V devátém kole nás čekalo velké derby, zajížděli jsme totiž do sousední Slatiny. Ačkoliv Slatině momentálně patří až poslední místo v tabulce naší skupiny, jak známo, žádné derby ve fotbale nemá favorita. Navíc v posledních dvou turnajových bitvách nás Slatina dokázala v obou případech těsně porazit (2:1 a 1:0), a tak jsme jí dnes měli co vracet. Tentokrát jsme za to vzali hned od začátku. Ve 3. minutě kopal z pětadvaceti metrů náš kapitán Franta Novák přímý volný kop a provedl to parádně, kulatý nesmysl přesně skončil u pravé tyče Zvoníčkovy branky - 0:1. Hned za pět minut jsme mohli navýšit své vedení, Milan Bláha však trefil jen nohy strážce branky domácí svatyně. Následně dal o sobě dvakrát vědět Martin Nídr, ani pumelicí ze standartní situace, ani ze sólového úniku však slatinského gólmana Martina Zvoníčka přelstít nedokázal. V rozmezí 29. - 31. minuty jsme dostali dvě zbytečné žluté karty a navíc hned minutu nato musel právě jeden z hříšníků Petr Veselý nuceně střídat kvůli drobnému svalovému zranění. Do konce prvního poločasu jsme však přece jen dosavadní skóre zápasu ještě vylepšili. Ve 35. minutě nejprve Pavel Pivarči ukázkově vymetl pravou šibenici slatinské kasy - 0:2. Za dalších pět minut přidal po přihrávce Tomáše Sedlmayera třetí fík Pavel Raušer, který procedil balón přesně mezi Zvoníčkovýma nohama do brány - 0:3. Pokud se ptáte na šance slatinských borců v prvním poločase, pak odpověď zní nula, ano skutečně nebyly žádné. Naopak chvilku před pauzou se řítil z poloviny hřiště sám na brankáře domácích Tomáš Sedlmayer, ale to, jak se svojí tisíciprocentní šancí naložil, to raději nekomentovat. Druhý poločas jsme začali stylově, Pavel Pivarči tak dlouho posílal ze strany kulatý nesmysl do vápna, až našel přesně nohu Milana Bláhy a v 51. minutě to bylo - 0:4. Tento gól jako by nás ukolébal a následujích třicet minut to byla bída. Ano bída. Né že bychom neměli šance to ano, v podstatě každých pět minut nejméně tři, ale to jakým stylem jsme i ty nejvyloženější příležitosti zahazovali, to bylo trestuhodné. Vázla kombinace, komunikace i potřebný klid v rozehrávce, a tak domácí po zhruba hodině hry snížili. Z přímého kopu trefil domácí stoper Petr Bambas nádherně levý vingl naší svatyně - 1:4. Druhou a zároveň poslední příležitost v zápase měla Slatina v 72. minutě, zaskvěl se však Pepa Novák, který nepustil domácí do kontaktu. Posledních deset minut to už byla zase ta ŽELVA, kterou všichni známe. V 81. minutě přidal Franta Novák svou druhou branku v zápase střelou z vápna k tyči - 1:5. Definitivní tečku za celým derby pak udělal o tři minuty později Martin Márty Nídr, který přesně zužitkoval přihrávku Pavla Raušera a propálil Zvondu pošesté - 1:6. Nakonec jsme tak tu pověstnou sousedskou bitvu zvládli s přehledem, ale ta hrůzostrašná půlhodina ve druhém poločase budiž varováním před posledními dvěma mači. Ten předposlední sehrajeme za týden v neděli 27.10.2013 už od 14:30. To na svém stadionu přivítáme Viktorii Černuc B, které momentálně patří čtvrtá příčka v tabulce IV. třídy skupiny B, a tak nás čeká další souboj na ostří nože. Přijďte fandit. Jedem borci!

SK Slatina - Sokol Olovnice 1:6 (0:3)