Uhy 3:2 Olovnice

Na hřiště lídra tabulky jsme přijeli s přílišným respektem a celý první poločas tak vyzněl pro domácí barvy. Hned v 1. minutě byl v ofsajdovém postavení přistižen Brhel a jeho gól tak platit nemohl, mnohem zarážející byl fakt, že o minutu později tentýž hráč zakončoval podruhé, ale rozměry brány mu naštěstí nestačily. V 10. minutě nedovolilo tříslo dále pokračovat stoperovi Nídrovi, a tak jsme museli přeskupit řady, čehož domácí využili ve 13. minutě, kdy jsme jim nabídli trestňák z hranice velkého vápna a oslavenec Michal Pekárek (před utkáním mu byl předán památeční dres ke 40. narozeninám) s pomocí teče ve zdi dnes poprvé skóroval - 1:0. V 15. minutě si Uhy vypracovaly další šanci, Petr Veselý jejich střelecký pokus zblokoval. 18. minuta a individuální akce Pekárka, na jejímž konci domácí hroťák zakončil přesně do spodního kouta naší klece - 2:0. Následovala povedená pětiminutovka, ve které Radek Bednár pálil nad, František Novák z trestného kopu mimo tři tyče a vše završil ve 23. minutě parádní gól Tomáše Pusse, který se levou nohou z první opřel do odraženého balónu a ten skončil za zády bezmocného gólmana Bakaláře - 2:1. Poté další loženka Pekárka, se kterou si Tlustý dokázal poradit a srovnali jsme se i se zdravotními problémy dua Michal Ocásek - Tomáš Puss, které jim však po zbytek duelu značně limitovaly pohyb po hřišti, ale vystřídat je zkrátka nebylo za koho. Ve 27. minutě tasil další povedený zákrok Lukáš Tlustý, když po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval Roman Novák. Za další tři minuty přilétl do vápna míč od protějšího rohového praporku a Jan Pfleger ho z dorážky uklidil přesně k tyči - 3:1. Ve zbytku první půle Lukáš mezi tyčemi vychytal jak Brhela, tak i Pflegera a hlavně díky němu jsme tak byli i nadále relativně ve hře. Na druhý poločas dorazil na zápas i Ivan Štofl, který si tak po pětihodinové tenisové bitvě dal navrch i pětadvacet minut fotbalu. Domácí si poslední velkou příležitost schovali na 47. minutu, Pekárek narozdíl od prvního dějství svůj druhý trestný kop v utkání neproměnil. Od 50. minuty až do konce dnešního mače jsme byli jasně lepším týmem na hřišti a místní borci se už jen předháněli v tom, kdo z nich odkopne míč co nejdále od své brány, případně do autu. Nejprve jim tato taktika vycházela, v 61. minutě si ale míč přivlastnil Viktor Stojka a od snížení skóre nás dělily centimetry. Dvě minuty nato už to tam spadlo, opět Stojka tentokrát posunul merunu na Bednára a ten jí levou nohou uklidil přesně do štrekovaného - 3:2. Pak se do hry zapojil už zmíněný Štofl a po pěti minutách na place, jak mu předpověděl stratég Suchánek, dal i gól (3:3!), místní pomezní "laik" ovšem zvednul praporek, byť Ivan v ofsajdu být nemohl, což po zápase sportovně uznal jak domácí trenér Aplt, tak i vystřídavší kapitán Pfleger. Posledních dvacet minut ve znamení obléhání uhské svatyně už další vyrovnání nakonec nepřineslo, ale prohráli jsme se ctí a v posledních pěti kolech hrajeme třikrát na domácí půdě, stále je ve hře 15 bodů. Příští neděli 19. května doma hostíme od 17:00 Slavoj Pozdeň B, která má souběh s áčkem (venku Černuc), i proto by bylo dobré tohoto faktu využít a vyhrát za tři body jako v předešlých dvou kolech! Přijďte fandit!

Sokol Uhy - Sokol Olovnice 3:2 (3:1)