Na Černuci dominovaly obrany

V dalším mistráku se Želva představila na půdě Viktorky Černuc, kde se střetla s tamním béčkem. Už od začátku bylo jasné, že dnes nás nečeká jednoduché utkání. Na domácích hráčích bylo znát velké sebevědomí nabité z minulého kola v Zákolanech, kde vyhráli 1:10. K tomu všemu se navíc přidal i déšť, který všech 22 hráčů honících koženou kouli po hřišti doprovázel prakticky celý první poločas. Hrstka věrných fanoušků, která dala přednost tomuto fotbalovému klání před semifinále MS v hokeji Česko - Finsko, viděla první vážnou šanci až v 28. minutě, když náš Pepa Novák musel vytáhnout brankářský zákrok, jak z učebnice Lva Jašina. O čtyři minuty později prokázal Pepa své umění na brankové čáře znovu a na tahu byl tentokrát náš mančaft. Ve 35. minutě poslal Martin Nídr načechraný balónek z vlastní poloviny hřiště až do šestnáctky soupeře, kde nejvýše ze všech vyskočil Franta Novák a poslal naše barvy do vedení - 0:1. Tři minuty nato pak od autové čáry odcentroval Vojta Buchta a hlavička Bedniče skončila na levé tyči svatyně domácích. První dějství jsme tak ovládli tím nejtěsnějším rozdílem. Ve druhém poločase už nad trávníkem v Černuci vysvitlo sluníčko a na fotbal se dokonce přijel osobně podívat i rozhodčí a předseda komise mládeže Lukáš Prach. Ten společně s námi sledoval spíše boj o střed pole a nadvládu obran obou týmů. Zejména naše obrana pod vedením zkušeného lodivoda Ramose Mártyho Nídra, skály jménem Honza Pergl, srdcaře Víti Ocáska a bojovníka Franty Listíka, makala dnes na sto procent, a tak si náš mančaft mohl po závěrečném hvizdu střihnout i vítězný pokřik Olovnice ty to válej. Snad jen škoda, že hned tři naši borci uviděli v tomto mači žlutou kartu. Na závěr bych chtěl pochválit i naše starší žáky, kteří dnes ráno ukázali význam spojení "týmový výkon" a v 11 lidech, bez tří opor (Kuby Ryčla, Kuby Holuba a Adama Sedlmayera) a žádného chalana na střídání vyhráli pod vedením kapitánky Káti Frenclové v Hrdlívě 2:0. Jen tak dál! Další zápas odehrajeme za týden v neděli 1. 6. 2014 na domácím stadionu, kde hostíme celek SK Slavoj Pozdeň B. Výkop je v 17:00. Naši žáci hrají o den dříve v Unhošti. Pozor, výkop je už v 10:15, nikoliv v 15:00, jak je uvedeno v rozpisu. Přijeďte fandit. Jedem ŽELVA!

Viktorie Černuc B - Sokol Olovnice 0:1 (0:1)

35. F. Novák

ŽK: 34. J. Pergler, 44. F. Listík, 52. P. Raušer

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Jan PERGLER, Martin NÍDR, Vítězslav OCÁSEK, František LISTÍK - Jiří KOPOLOVIČ (77. Vojtěch KARLOVSKÝ), František NOVÁK "C", Jaroslav BERTA, Vojtěch BUCHTA - Pavel RAUŠER, Radek BEDNÁR

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: V. Sandev