V Otvovicích zářil dorostenec Ocásek

Ve druhém jarním mači se náš A-tým představil na hřišti čtvrtých Otvovic a zápas jsme zahájili skvěle. Běžela teprve 4. minuta, když Martin Nídr vyslal na domácí svatyni jedovku z přímého volného kopu, otvovický brankář míč jen vyrazil před sebe a Milan Bláha pohodlně skóroval - 0:1. V 10. minutě ukázal Jirka Berta svou vytříbenou kopací techniku, přesným centrem našel ve vápně Víťu Ocáska, který se vyšrouboval do vzduchu ze všech nejvýše a neomylně zavěsil - 0:2. Pro tohoto 16-tiletého borce to byl premiérový mistrovský zásah za ŽELVU, proto velká gratulace. O tři minuty později tu byla první větší nepříjemnost. Martin Márty Nídr dostal čtvrtou žlutou kartu v sezóně a příští utkání si tak nezahraje. Chuť do hry mu to však nezkazilo, ba naopak. Domácí obrana měla s naším stoperem i nadále velké problémy, což dokumentovala i 25. minuta. Nejprve Márty napálil z přímáku sice jen zeď, následně si však chytře došel pro penaltu. Tu bezpečně proměnil náš kápo Franta Novák a bylo to - 0:3. První půlhodinku pak uzavřela krásná branka Jirky Berty, který hlavou uklidil do sítě geniální pas špílmachra Bláhy - 0:4. V prvním poločase se následně udál už jen jeden důležitý moment. Ve 36. minutě proměnili také domácí pokutový kop - 1:4. Celkově jsme však v první půli jasně dominovali a bylo tak jen otázkou, co přinese druhá půle. Vše odstartovala 49. minuta a tentokrát zcela vymyšlený pokutový kop číslo tři v tomto utkání, který odpískal sudí Švagr. Otvovičtí ho proměnili a to je nakoplo - 2:4. Najednou jich bylo plné hřiště, zatímco náš tým jen spoléhal na kontry. Zhruba po hodině hry jsme nejprve přežili závar v naší šestnátce a hned nato pelášil úplně sám na otvovickou kasu náš levý bek Honza Pergl, který však trestuhodně minul. Známé nedáš, dostaneš se opět potvrdilo. V 65. minutě se Otvovice dostali na dostřel. Gól z kategorie haluz jsme jim však takřka darovali - 3:4. V 66. minutě vystřídal Patrika Ševčíka Franta Listík a o šest minut později jsme se uklidnili i gólově. Po neproměněných tutovkách Pegiho a Píva to vzal na sebe snajpr Radek Bednár, který si při svém sólu z poloviny hřiště vychutnal i domácího strážce branky - 3:5. V závěru pak naši zkušení trenéři taktickými střídáními hru rozkouskovali a tři body byly zaslouženě naše. Žlutá karta pro našeho kapitána Nováka na úplném konci už nic neřešila, a tak si naši borci opět mohli střihnout vítězný pokřik. Další utkání sehrajeme na Velikonoční neděli 20.4.2014 od 17:00, kdy na svém stadionu přivítáme Sokol Knovíz. Od 14:30 hostí ve stejný den naši Žáci doma SK Zichovec. Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

SK Otvovice B - Sokol Olovnice 3:5 (1:4)

4. M. Bláha

10. V. Ocásek

26. F. Novák (PK)

30. Jir. Berta

72. R. Bednár

ŽK: 13. M. Nídr (4 ŽK - stop na jeden zápas), 89. F. Novák

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Patrik ŠEVČÍK (66. František LISTÍK), Martin NÍDR, Vítězslav OCÁSEK, Jan PERGLER - Pavel RAUŠER, František NOVÁK "C", Pavel PIVARČI, Jiří BERTA (86. Jaroslav BERTA) - Radek BEDNÁR (88. Vojtěch BUCHTA), Milan BLÁHA

Náhradníci: Jan NOVÁK

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: R. Švagr