V utkání o první flek jsme poprvé v sezóně padli

V šestém kole přicestoval autobusem do našeho svatostánku tým Sokola Smečno, který společně s námi zatím neztratil ani bod, a tak se dnes dalo očekávat, že to bude parádní podívaná. Prvních 20. minut to bylo spíše lehké oťukávání z obou stran, přece jen bylo vidět, že oba týmy mají ze sebe patřičný respekt. Vše tak vlastně odstartovala až 23. minuta. Jirka Berta se krásně uvolnil a poté vyslal na bránu jedovku, kterou brankář Král pouze vyrazil před sebe, a tak si Martin Nídr pohodlně mohl připsat už čtvrtou branku na svůj letošní střelecký účet - 1:0. Za další čtyři minuty mohlo být ještě veseleji, po standartní situaci od rohového praporku se kulatý nesmysl otřel o levou tyč hostující svatyně. Pokračovali jsme v tlaku, nebezpečně střílel Milan Bláha, poté to za vápnem zkoušel také Martin Nídr, který byl dnes znovu při chuti. To dokumentovala akce ze 34. minuty, Honza Pergler se zbavil dotírajících obránců a našel svým centrem přesně hlavu Mártyho, který hlavičkoval o chlup nad kasu. Hosté to zkoušeli spíše střelami ze střední vzdálenosti, všechny však ve výsledku šly mimo. Nepříjemný moment se stal v 38. minutě, Milan Bláha si natáhl zadní stehenní sval a musel odstoupit z utkání. Místo něho přišel na plac Berta Jaroslav, který se zasunul na střed zálohy a do útoku se místo našeho snajpra zařadil Pavel Pivarči. Poslední slovo v prvním poločase měli hosté. Běžela 45. minuta, Smečno z první vyložené brankové příležitosti skórovalo, na konci akce byl po kombinaci na jeden dotek Zdeněk Mucha - 1:1. Tím skončila první půle. Hostům vyšel i začátek poločasu druhého, v 53. minutě jeden ze záložníků Smečna totiž zakroutil balón do branky přímo z rohu! - 1:2. Naše odpověď přišla téměř přesně po hodině hry, Jirka Berta opět předvedl svou brilantní kopací techniku, ze standartky totiž míč posadil přímo na hlavu našeho kapitána Františka Nováka a ten dorovnal stav - 2:2. Poté se skóre dlouho neměnilo, naopak, co se měnilo byl počet našich žlutých karet. Zase máme bohužel o dvě více. Tentokrát jsme je dostali skutečně za klukoviny, Jirka Berta za faul - nefaul, Honza Pergler za zakopnutý balón. Hlavně Jirka si bude muset v dalších zápasech dávat pozor, neboť za 6 kol má na svém kontě už 3 žluté kartónky a případný čtvrtý by znamenal stop na jeden soutěžní zápas. Zpět ke hře. Bitvu o první příčku nakonec rozsekla 80. minuta, Zdeněk Mucha předložil míč Tomášovi Lébrovi a ten sám před bránou nezaváhal - 2:3. Pojistku pak hosté přidali za další tři minuty a byl u toho opět Mucha, který tak uzavřel skóre na konečných 2:4. Co říct k dnešnímu utkání závěrem, jednou nějaká ta smolná porážka přijít musela, bohužel přišla právě dnes v souboji o první místo. Nezbývá než zvednout hlavy a připravit se na další mač. Ten nás čeká za týden 6. října 2013 od 16:00, kdy zajíždíme na půdu Zichovce B. Ten dnes sice prohrál v Zákolanech 2:0, ale v domácím prostředí hraje lépe a dává góly. Přijeďte fandit. Borci jedem!

Sokol Olovnice - Sokol Smečno 2:4 (1:1)