V Žižicích jsme neměli nárok

Poslední mistrovské utkání sehrálo naše A mužstvo na půdě do té doby desátých Žižic. Na tento zápas jsme přicestovali skutečně v hojném počtu, posuďte sami - dorazilo jedenáct našich hráčů, jeden pomezní asistent Milan Buchta a dva nejvěrnější olovničtí fanoušci Filip Novák a Marek Suchánek. V průběhu první půle pak dorazil do místního svatostánku ještě trenér starších žáků Ivan Cvrček. Utkání začalo lehkým oťukáváním. První velká šance byla k vidění až ve 14. minutě, kdy nechali domácí borci vyniknout našeho brankáře. O pár minut později se stejná situace opakovala. Ve 28. minutě jsme poprvé ohrozili domácí bránu, Franta Novák však jen vyvětral rukavice žižického strážce branky. Na první branku zápasu si diváci museli počkat až do 35. minuty, to čekání však bohužel pro nás stálo za to. Levý záložník domácích napálil kulatý nesmysl z půlky tak šikovně, že skončil v našem levém horním koutu brány - 1:0. Tímto výsledkem také skončil první poločas. Začátek druhé půle jsme vůbec nezachytili, po dvou našich hrubkách v obraně se domácí dostali do vedení - 3:0. Žižičtí dále zvyšovali obrátky a narůstalo také skóre. V 59. minutě přidali do takřka prázdné kasy čtvrtý gól a o pět minut později střelou zpoza vápna také gól pátý. Za náš mančaft zahrozil ve druhé půli pouze rychlík Martin Nídr, jeho střele však scházela přesnost. Pak se zranil náš levý bek Martin Vymětalík a toho domácí využili. Nejprve si došli pro pokutový kop, který nadvakrát se štěstím proměnili. Finální podobu následně dostal výsledek v 82. minutě, střelou do pravé šibenice se prosadil jeden z domácích forwardů - 7:0. Sezónu tak končíme s pouhými SEDMI body na kontě, jednou výhrou, čtyřmi remízami a třiadvaceti vstřelenými brankami na poslední příčce tabulky. Nezbývá než doufat, že se čtvrtou třídou přijdou také výhry, a že nejhorší výsledkovou sezónu už máme za sebou. Krásné léto všem!

FK Žižice - Sokol Olovnice 7:0 (1:0)

ŽK: 54. M. Nídr

Olovnice nastoupila v sestavě: Karel Tureček "C" - Ondřej Suchánek, František Novák, Patrik Ševčík, Martin Vymětalík (72. Miloš Novák) - Miroslav Tůma, Petr Solár, Jaroslav Berta, Jan Novák - Martin Nídr, Tomáš Horčička

Rozhodčí: Rubeš