Velký obrat v duchu májových oslav

Do Pozdně B jsme přicestovali po sobotních májových slavnostech dobře, avšak ne příliš fotbalově naladěni a ke všemu nám ještě chyběli dva zranění hrotoví útočníci Radek Bednár, Ondřej Suchánek. A nebyly to jediné omluvenky, jak se ostatně ukázalo pár minut před samotným začátkem utkání. To bohužel nezastihlo v dobré pohodě pana rozhodčího, který nám odmítnul provést jakékoliv úpravy v sestavě, tudíž střelci, karty i naše střídání jsou v oficiálním zápise o utkání na FAČRu značně zkresleny a i to byl jeden z mnoha důvodů, proč proti řízení tohoto zápasu podáváme protest. K samotnému duelu, první poločas byl z naší strany pouťák, nevycházelo nám toho mnoho a hned v 1. minutě jsme mohli prohrávat, když domácí rychlík Erba obešel při svém úniku i brankáře, ale trefil jen tyč prázdné brány. Ve 2. a 3. minutě při nás stálo štěstí znovu, když jsme závary před naší chatou řešili za vteřinu dvanáct odkopem na rohový kop, případně nás podržel svými zákroky Patrik Ševčík. Pozdeňskou bránu poprvé ohrožujeme v 7. minutě, kdy pálí Dominik Cvrček, ale domácí gólman Kraus zasahovat nemusí. Ve 21. minutě nám opět frnknul Erba a tentokrát už se bohužel pro nás při svém sólu nemýlil - 1:0. Naše druhá šance přichází na řadu v minutě 25., když se po dlouhém nákopu ocitnul v šanci Vorlíček, po jehož přihrávce na nás zívala prázdná brána, ale včas se vrátil jeden z pozdeňských zadáků a skluzem zabránil dorážejícímu Pívovi ve vyrovnání. Pak to ještě za tři minuty zkoušel technickou střelou Martin Vymětalík, ale naše jediné tři pořádné šance/střely z první půle zůstaly nevyužity a domácí přidali ve 30. minutě druhý zářez na svou pažbu, když opět Erba připravil gól pro svého spoluhráče Matušů - 2:0. Do kabin jsme tak odcházeli s dvoubrankovým mankem. Velký zlom přišel ve 49. minutě, když bomba Jirky Berty z trestného kopu rozvlnila síť za pozdeňským brankářem Krausem - 2:1. Tento moment nás nastartoval a v 55. minutě jsme vyrovnali - nevyrovnali vzhledem k tomu, že rozhodčí viděl prý náš faul na domácího brankáře, přitom Jirka Berta pouze dopravil vypadnuvší míč z ruklavic pozdeňského strážce brány do sítě. Od této chvíle se na hřišti začalo jiskřit, čemuž bohužel dopomohl výkon hlavního raději nejmenovaného sudího, který otáčel fauly, neuděloval karty když měl, neuměl si zjednat patřičný respekt a co víc sporné momenty v obou vápnech pískal z půlícího kruhu po celý zápas! Zpět k fotbalu, v 60. minutě trefují domácí břevno naší svatyně, za dvě minuty to pro změnu znovu zkouší Berťák, ale úspěšný není, a v 71. minutě trefuje výborně hrající domácí útočník Erba znovu břevno naší brány. Po dvou našich následných střídáních, které ani rozohdčí do zápisu neuvedl jako mnoho věcí, konečně tedy regulérně vyrovnáváme, když se v 76. minutě trefuje přesně k tyči Pivarči - 2:2. Tentýž hráč pak v 87. minutě strhává za druhý poločas zasloužené vedení na naší stranu, tentokrát si pěkně zpracoval přihrávku Vojty Karlovského a následně lehkým obloučkem přehodil padajícího gólmana Krause - 2:3. Za další tři minuty pak rozhodčí s vypršením 90. minuty a naším taktickým střídáním raději ukončuje tento zápas. Těžko říct co se mu v tu chvíli honilo hlavou, ale minimálně dvouminutové nastavení za několikeré ošetřování a střídání ve druhé půli mělo být ještě odehráno, to nechápali domácí, my zas pro změnu nemohli pochopit "79. minutu a střelce branky Vorlíčka", kterou do zápisu uvedl jako třetí branku hlavní rozhodčí, ale dále se k jeho výkonu vyjadřovat raději nebudeme, to necháme na jiných orgánech. Z ostatních výsledků našich mužstev - žáci v sobotu prohráli 1:0 na hřišti lídra z Libčic, dorost přivezl v neděli dopoledne bod za remízu 2:2 v Kralupech (M. Radošinský, J. Dušek). Příští víkend dorost hostí v sobotu od 10:15 lídra krajské A třídy dorostu tým Aero Odolena Voda, žáci pak hrají v neděli od 10:15 doma proti Stochovu. ÁČKO čeká v neděli od 17:00 na domácím stadionu derby proti Neuměřicím B. Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

Slavoj Pozdeň B - Sokol Olovnice 2:3 (2:0)