Góly padaly jen z kopce

K dalšímu zápasu jsme zavítali do Vinařic B, kde si náš brankář Patrik Ševčík připsal hned tři zákroky na rozchytání během úvodních čtyř minut. První loženka byla k vidění až ve 23. minutě, kdy Ondra Suchánek vymotal dva domácí bránící beky a následně předložil míč do ideální pozice Víťovi Ocáskovi, ten však nechal vyniknout jen domácího strážce brány Zdeňka Líra. Ve 29. minutě to při dalším našem útoku vzal Suchi tentokrát na sebe, ale mezi tři tyče z ostrého úhlu nezamířil. Do vedení se dostáváme ve 36. minutě, kdy skvěle zafungovala spolupráce našich útočníků Koblenc - Suchánek, při čemž první jmenovaný krásně přihrál, ten druhý si pak ještě posunul míč kolem vinařického stopera a střelou na bližší tyč rozvlnil síť - 0:1. Přesto se do kabin mohlo odcházet za smírného stavu, naštěstí domácí Václav Janda ve 45. minutě v největší tutovce svého týmu v první půli selhal. Po přestávce už to byla naše stará známá klasika druhých poločasů, nedostupujeme včas soupeřovy hráče, necháváme je hrát a jen díky skvělým zákrokům Páti Ševčíka a notné dávce štěstí neinkasujeme branky. Ve 48. minutě se nejprve Patrik vrhnul pod nohy domácímu Doležalovi a s pomocí tyče odvrátil míč alespoň na rohový kop, kterých měli vinařičtí ve druhém dějství požehnaně. V 55. minutě pro změnu Ševča vychytal v úniku domácího kapitána Suchého a do třetice se zaskvěl včasným skokem k tyči v 69. minutě po tečovaném trestném kopu Jandy. Náš tým ohrožoval v těchto chvílích domácí bránu jen zřídka, snad jen střela Ondry Suchánka ze 61. minuty mohla brankáře Líra vyvést z letargie. V 83. minutě po dalším dlouhém pasu za naši obranu si zpracoval kulatý nesmysl nejlepší a nejrychlejší hráč domácích v dnešním utkání Filip Thanh Trung a zaslouženě vyrovnal na - 1:1. I přes tuto obdrženou branku a velký tlak vinařických ze druhé půle jsme nakonec mohli brát všechny tři body, to by ovšem Vojta Karlovský v 87. minutě a Dominik Cvrček v 90. minutě museli naložit se svými trestnými kopy mnohem lépe, a proto o vítězi musely rozhodnout až dodatečné pokutové kopy. V těch měli domácí zkraje navrch, neboť hned v první sérii Vojta Buchta svůj pokus neproměnil, a když vietnamský expres ve službách domácích Trung zvýšil už na 3-1, zdálo se být hotovo. Jenže...zatímco Dominik Cvrček s Frantou Novákem penaltu proměnili, domácí hráči Kytýr ani Rohusch nikoliv, a proto kapitán Martin Vymětalík v páté sérii rozseknul penaltový rozstřel v náš prospěch a i nadále se tak vezeme na vítězné vlně. Pokud si kladete otázku, jak je možné že v oficiálním zápisu je uveden jako exekutor vítězné penalty Vojta Karlovský, pak tento fakt má zcela jednoduché vysvětlení. Naši borci Karlák s Vymňousem si pro penaltový rozstřel nepozorovaně prohodili dresy a částěčně tak vrátili hlavnímu rozhodčímu "černý humor," který po celý zápas dnes používal, například vůbec nedával žluté karty, nepísknul jasné penalty na obou stranách a podobně. Takže neoficiálně dal vítěznou desítku Vymňous, oficiálně Karlák, kterému k sobotním 21. narozeninám přejeme ještě jednou dodatečně všechno nejlepší a hodně zdraví! Celý penaltový souhrn přinášíme slovně zde pod článkem a na videu si ho můžete prohlédnout také v naší skupině na facebooku. V dalším mači přivítáme příští neděli 25. září od 16:30 doma tým SK Stehelčeves. To v jaké náladě a sestavě budeme po sobotní posvícenské zábavě za týden hrát je však velkým otazníkem, ale doposud stoprocentním hostům ze Stehelčevsi, s brilantním skóre 18:1, rozhodně nedáme nic zadarmo!

(V) Petr Suchý - proměnil - 1:0

(O) Vojtěch Buchta - neproměnil - 1:0

(V) Václav Janda - proměnil - 2:0

(O) Vítězslav Ocásek - proměnil - 2:1

(V) Filip Thanh Trung - proměnil - 3:1

(O) Dominik Cvrček - proměnil - 3:2

(V) Tomáš Kytýr - neproměnil - 3:2

(O) František Novák - proměnil - 3:3