Vraný koně jsme na uzdě udržet nedokázali

V pořadí 23. kolo má dnes za sebou také náš A tým, do našeho svatostánku zavítalo béčko Vraného. Začátek utkání byl ve znamení prudkého lijáku a také velkého tlaku hostů. Ti v rozmezí prvních pěti minut hry nechali hned čtyřikrát vyniknout našeho čaroděje v bráně - Karla Turečka. Poté déšť ustal a náš mančaft to nakoplo, ve 20. minutě jsme dostali možnost kopat přímý volný kop ze zajímavé vzdálenosti. Franta Novák to zkusil přímo na kasu a udělal dobře, hostující brankář Löwe míč pouze vyrazil před sebe a Tomáš Sedlmayer doklepl kulatý nesmysl pohodlně do prázdné branky - 1:0. Neradovali jsme se však dlouho. Ve 29. minutě bylo vyrovnáno, jeden z hostujících záložníků práskl za velkým vápnem do balonu, ten skončil na břevně a s následnou dorážkou už si hosté věděli rady - 1:1. Hned za minutu přišel jeden z rozhodujících momentů zápasu, Martin Tureček se sám řítil na gólmana Löweho, ale k naší smůle nastřelil jen jeho nohu. To Vraný B bylo v proměňování šancí efektivnější, ve 41. minutě sehráli hosté rychlou kombinační akci na jeden dotek a bylo to - 1:2. Než jsme se stačili vzpamatovat, skóre se opět měnilo. Ve 45. minutě nás soupeř opět přečíslil a zvýšil na - 1:3. Jestliže první poločas měli hosté mírně navrch, ve druhém jasně dominovali. Naše mužstvo si vytvořilo jen náznaky šancí, zatímco soupeř trestal téměř každou naši chybu. Jednu z nich jsme vyrobili v 63. minutě, kdy hosté o tyč navýšili skóre - 1:4. O pár minut později pak přišla asi nejhezčí akce utkání, bohužel ji měli na svědomí opět hostující borci. Vše začalo ve středu pole a skončilo zakončením takřka do prázdné brány - 1:5. Do konce zápasu se už nic podstatného neudálo, Vraný si zkušeně náskok pohlídalo, a tak jsme v letošní sezóně už po osmnácté odešli ze hřiště poraženi. Další utkání sehrajeme za týden v sobotu 1.6.2013 od 17:00 na půdě suveréního lídra této soutěže - týmu SK Zlonice. Přijďte fandit. Želva bojujem!

Sokol Olovnice - Sokol Vraný B 1:5 (1:3)