Žáci generálku na první mistrák zvládli - přehráli Otvovice

Za pěkného počasí se naše mužstvo žáků střetlo na hřišti SK Slatina s mužstvem SK Otvovice, tedy soupeřem, kterého je vždy těžké porazit. Ukázalo se to hned v 8. minutě, náš tým fauloval na hranici šestnáctky a byla z toho standartní situace, k balonu se postavil jeden z hostujících hráčů a krásně přes zeď k tyči otevřel skóre utkání - 0:1. Naši borci s odpovědí příliš neotáleli, za dvě minuty si na velkém vápně převzal míč Matěj Vorlíček, který poslal na branku takové rekomando, že ho gólman nestačil ani podepsat - 1:1. Za další dvě minuty si míč zalaškoval s naším brankářem, po nečekaném odskoku byl Ondra Fidler určitě rád, že kulatý nesmysl stačil ještě skluzem zkrotit před brankovou čárou. Ve 23. minutě jsme doslova zazdili pokutový kop - Antonín Listík ho kopnul doprostřed branky, kde stál pouze připravený gólman, který však balon pouze vyrazil před sebe, a tak bylo záhadou, proč se náš hráč ani nepokusil o dorážku. První poločas tak skončil 1:1. V tom druhém však na hřišti vládlo naše mužstvo, 48. minuta tomu byla důkazem. Pas Dominika Sedlamyera na Jakuba Bělku byl správně načasovaný, a tak náš snajpr střelou na zadní uklidil míč podruhé do hostující svatyně - 2:1. O osm minut později se své první branky v olovnických barvách dočkal také Jaroslav Putz, který si krásně naběhl na centr z křídelního prostoru a zavěsil - 3:1. Do konce zápasu jsme ještě nekolikrát ohrozili soupeřovu branku, avšak žádný další banán jsme nepřidali, a proto výhra 3:1 v generálce rozhodně potěšila všechny naše příznivce. Nakonec je třeba vyzdvihnout individuální výkon Ládi Maráka, který ač levý bek podal skvělý výkon, neboť z levé strany se soupeř horko těžko dostával do vyložených šancí. Utkání odřídil jeden z olovnických fanoušků Milan Buchta, jemuž za perfektně odvedený výkon patří také velký dík. První ostrý zápas odehrají naši žáci za týden 6.4.2013 od 15:00 na hřišti Unhoště. Přijďte náš tým povzbudit!

Sokol Olovnice - SK Otvovice 3:1 (1:1)