Žáci postoupili do druhého kola Lidického poháru

Začal Lidický pohár a los byl pro nás neúprosný. Poslal nás do nejvzdálenějších Tuchlovic. Jelikož sestava nebyla úplná, rozhodli se trenéři poslat specialistu na Tuchlovice - Máťu Vorlíčka do útoku a byl to dobrý tah. Ve 12. minutě vybojoval svým důrazem míč Jarda Putz, vystřelil, domácí gólman jeho střelu pouze vyrazil před sebe, kde s lehkostí dopravil míč do sítě Matěj Vorlíček. Chvíli před půlí (31. minuta) přišla nevídaná věc. Domácí hráč rozehrával trestný kop ze 40-ti metrů a balon k překvapení všech skončil pod břevnem naší branky. Po obrátce (54.) přiletěl střílený centr do naší obrany, který špičkou prodloužil za zády Ondry Fidlera hráč domácích. Naši hráči mocně toužili po vyrovnání a nakonec se dočkali. Dvě minuty před koncem se skvěle uvolnil kapitán Víťa Ocásek, předložil míč na malé vápno, kde si sice dávali přednost Matěj Vorlíček s Jardou Putzem, ale prvně jmenovaný uklidil míč pod břevno. Následoval pokutový rozstřel. 5 exekutorů na každé straně. V první sérii byly úspěšní oba střelci, nejprve domácí exekutor, pak i Matěj Vorlíček. Ve druhé sérii si napravil Ondra Fidler své zaváhání při prvním gólu v utkání a penaltu chytil. Za naše barvy byl nekompromisní Tonda Listík. Třetí série - ani jeden střelec nezaváhal. Za nás proměnil Víťa Ocásek. A když ve čtvrté sérii Ondra Fidler penaltu kryl, Dominik Sedlmayer rozhodl o tom, že postoupíme do dalšího kola Lidického poháru. To se odehraje 15.5.2013 od 17:30. Losování teprve proběhne.

AFK Tuchlovice - Sokol Olovnice 2:3 np (1:1)

12. M. Vorlíček

68. M. Vorlíček

70. D. Sedlmayer

Penaltu proměnili: Matěj Vorlíček, Antonín Listík, Vítězslav Ocásek, Dominik Sedlmayer

Olovnice nastoupila v sestavě: Ondřej Fidler - Antonín Listík, Dominik Sedlmayer, Jakub Ryčl, Lukáš Marák - Viliam Karala, Adam Sedlmayer, Vítězslav Ocásek "C", Filip Novák (Milan Krútek, Pavel Nedvěd) - Matěj Vorlíček, Jaroslav Putz.

Rozhodčí: Douda