Žáci si zahrají finále Lidičáku!

Ve středu 15.5.2013 byl na programu zápas o účast ve finále Lidického poháru. Los nám přisoudil soupeře z nedalekých Otvovic. Trávník na našem hřišti byl jako koberec, tým téměř kompletní a počasí ideální na fotbal. Co víc si přát?! První půle přinesla vesměs vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách. Nutno podotknout, že třikrát nás podržel brankář Ondra Fidler. Nejprve lapil dva samostatné úniky, jednu střelu zpoza šestnáctky a jednou mu pomohlo břevno. Z naší strany několikrát zahrozil neúnavný rychlík Kuba Bělka, avšak ani jednou mu nebylo přáno. Domácí trenéři neustále burcovali a podporovali mančaft a nabádali hráče k trpělivosti. Ta se vyplatila. Dvě minuty před pauzou nikým neatakován postupoval z půlky středem hřiště Dominik Sedlmayer, nerozpakoval se a z dobrých 25-ti metrů napřáhl k nechytatelné bombě k tyči. Tímto skončil první poločas. Po obrátce se opět hrálo nahoru dolu a bylo otázkou času, který z týmů promění svůj brejk. Oku lahodící byly kombinace středních záložníků - Máti Vorlíčka a Víti Ocáska, kteří si navzájem několikrát vyměnili balon a dostali se až "do kuchyně", bohužel gól to nepřineslo. V 54. minutě už to vyšlo. Filip Lejsek z úhlu vystřelil levačkou na bránu, míč poskakoval před odkrytou bránou, kde ho snadno doklepl do sítě Matěj Vorlíček. Střelec branky odešel střídat a zbytek zápasu sledoval z lavičky. Když už se zrovna na hřišti nic zajímavého nedělo, rozesmál všechny fandy a hráče na hřišti domácí trenér Ondra Suchánek. Nakopl náhradní balon přes hřiště a při tom mu odlétla i bota. O pár minut později při stejné situaci si raději botu sundal a až poté nakopl balon. Za stavu 2:0 se dostali do hry všichni náhradníci. Poslední slovo si vzal kapitán Víťa Ocásek. V 69. minutě si zpracoval míč kolenem a zpoza šestnáctky zprvní prásknul do balonu. A výsledek? Hostující golman věděl, že skákat nemá cenu. Střela k tyči byla výstavní. Následoval konečný hvizd a obrovská radost všech příznivců olovnického fotbalu i hráčů. Naše mladé "Želvy" se probojovali do finále Lidického poháru. To se uskuteční 8.6.2013 na hřišti Sokola Lidice. Finále se účastní tyto celky: SOKOL OLOVNICE, Sokol Hrdlív a FK Brandýsek. Bude se hrát systémem každý s každým 2x25 minut. Ligové zápasy těchto tří týmů budou přeloženy na náhradní termín. Všichni jsou nesmírně rádi, že alespoň naši žáci nám dělají radost a baví nejen sebe fotbalem. Přijeďte je proto podpořit do finále do Lidic 8.6. Rozpis utkání a časy utkání budou teprve upřesněny. Vaší podporu budou naše mladé naděje potřebovat. "ŽELVA VÁLÍ HEJ, ŽELVA VÁLÍ HEJ, VYHRAJEM, VYHRAJEM, VYHRAJEM!"

Sokol Olovnice - SK Otvovice 3:0 (1:0)

33. D. Sedlmayer

54. M. Vorlíček

69. V. Ocásek

Olovnice nastoupila v sestavě: Ondřej Fidler - Antonín Listík, Dominik Sedlmayer, Jakub Ryčl, Lukáš Marák (Petr Tuček) - Milan Krútek (Filip Novák, Dominik Černý), Vítězslav Ocásek "C", Matěj Vorlíček (Adam Sedlmayer), Filip Lejsek (Pavel Nedvěd) - Jaroslav Putz (Tomáš Tláskal), Jakub Bělka

Rozhodčí: Kalík