Žáci v nových dresech uspěli

Po týdenní pauze přivítali žáci na domácím stadionu FK Brandýsek. Zápas odehráli se zbrusu novými žlutočernými dresy, které mají na prsou želvu symbolizující olovnický klub. V prvním poločase naše kombinační hra vázla, jelikož střední záloha nehrála podle představ. Bylo k vidění i pár šancí na obou stranách, ale žádná z nich neskončila v síti. Víťa Ocásek hlavičkoval po rohu těsně vedle tyče. Jako by tento moment měl být varováním pro hostující obranu. Ke konci prvního poločasu jsme se teprve dostali do správného rytmu, když ve 28. minutě kopal Dominik Sedlmayer rohový kop, Víťa Ocásek se zavěsil do vzduchu a i díky chybě hostujícího brankáře otevřel skóre zápasu, když se jeho hlavička odrazila od břevna za brankovou čáru. Výsledkem 1:0 tedy skončil první poločas. Po obrátce náš tým úplně odpadl a na hřišti vládl hostující tým. Nedařilo se nám podržet balon, v zadních řadách jsme propadávali a nevytvářeli jsme si žádné šance. Mužstvo z Brandýska nás přehrávalo ve všech směrech. Výsledkem toho bylo vyrovnání, když v 60. minutě po neodpískaném faulu propadl míč za naší obranu a hostující hráč prostřelil Ondru Fidlera. Po průběhu utkání jsme byli nakonec rádi alespoň za jeden bod. Kdo získá druhý, bonusový bod se rozhodlo až při rozstřelu. Hned v první sérii Víťa Ocásek trefil pouze spojnici branky, hostující hráč proměnil. Naštěstí pro nás ve druhé sérii proměnil Kuba Bělka a soupeř překopl branku. V další sérii skórovali oba exukotoři. Rozhodující penaltu proměnil Dominik Sedlmayer, a když Ondra Fidler vychytal střelce hostů, propukla radost domácích hráčů i příznivců. Hostující hráči prohru neunesli a výsledkem toho bylo, když v kabině oklepali kopačky o zeď. "Dělám do fotbalu 50 let a tohle jsem ještě nezažil, nemá to s fotbalem nic společnýho, ikdyž se prohraje jakýmkoliv způsobem. Tohle jsi hráči, kterým ještě nebylo ani 15 let, nemůžou dovolit," zuřil domácí funkcionář František Novák starší. Vše se vyřešilo na místě, hostující trenér se omluvil za své hráče a poskytl finanční kompenzaci za způsobenou škodu. V příštím kole zajíždíme do nedalekých Otvovic. Přijeďte naše borce podpořit. Výkop je v sobotu (27.10.) v 10:15.

Sokol Olovnice - FK Brandýsek 2:1 np (1:0)

28. V. Ocásek

70. D. Sedlmayer

Penaltu proměnili - J. Bělka, A. Listík a D. Sedlmayer
Penaltu neproměnil - V. Ocásek

Olovnice nastoupila v sestavě: Ondřej Fidler - Antonín Listík, Vítězslav Ocásek "C", Jakub Ryčl (Dominik Čermák), Filip Lejsek - Tomáš Tláskal (Jaroslav Putz), Dominik Sedlmayer, Matěj Vorlíček, Filip Novák (Milan Krútek) - Jakub Bělka, Adam Sedlmayer

Rozhodčí: Řičica