ŽELVA čepovala v Zákolanech dvanáctku

Po čtrnáctidenní odmlce nás los zavedl do Zákolan, kde jsme domácím chtěli vrátit tři týdny starou porážku 2:4, a vzhledem k faktu, že místních borců se tentokrát sešlo jen devět, byla cesta ke třem bodům na první pohled snazší. V našich barvách se po dlouhé době v základní sestavě objevili i nestárnoucí matador Jan Kinter, který zaskočil na pozici stopera místo vykartovaného Dogese, a rovněž i Pavel Pivarči, ten pro změnu na hrotu plnohodnotně nahradil distancovaného Davida Koblence. V bráně se pak představil Josef Salač a na levém beku zaskočil jinak brankářská jednička Patrik Ševčík. Všechny tyto změny dnes náš tým zdravě nakoply a v 16. minutě se dostáváme do vedení, když excelentní pas Franty Nováka přetavil v branku Dominik Cvrček. Za čtyři minuty se Ferry postavil k trestňáku a domácí brankář Igor Engler si jeho pokus doslova hodil do sítě sám. Ve 25. minutě zhruba třicítku přítomných diváků roztleskal Vojtěch Karlovský, který z pozice předstopera orazítkoval břevno. Tři minuty nato pak bylo prakticky po zápasu, to sražený míč zákolanským zadákem Míkou uklidil do brány Ondřej Suchánek - 0:3. Od této chvíle domácí prakticky rezignovali a náš brankostroj se rozjel na plné obrátky. 34. minuta a vlastní gól Michala Šifry, 37. minuta a kombinace já na bráchu - brácha na mě v podání Michala a střílejícího Víti Ocáska. A do třetice bago ve 41. minutě, když Suchánek vybídl k premiérové brance za A tým právě Michala Ocáska - 0:6. Na začátku druhé půle nejprve přidal svůj druhý zásah v utkání Dominik Cvrček a po něm v 63. a 65. minutě zkompletoval hattrick Ondra Suchánek, který dvakrát frnknul domácí obraně a posunul skóre už na 0:9. V 73. minutě se na plac dostal žolík Jaroslav Vosmík a hned za sedm minut si i on mohl vychutnat svou chvilku slávy, Suchi mu totiž naservíroval míč na zlatém podnose takřka před prázdnou bránu a to nešlo nedat! Tou dobou už zákolanský gólman Engler pátral, kolik ještě minut zbývá do konce dnešního mače. Než stačil zjistit, že ještě pět, vyslal Jarda Vosmík do úniku snajpra Suchiho, a ten ho překonal po jedenácté a za minutu po téměř identické situaci i po dvanácté a uzavřel tak účet tohoto utkání na 0:12. Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

Sokol Zákolany - Sokol Olovnice 0:12 (0:6)

16. D. Cvrček

20. F. Novák

28. O. Suchánek

34. vlastní

37. V. Ocásek

41. M. Ocásek

54. D. Cvrček

63. O. Suchánek

65. O. Suchánek

80. J. Vosmík

86. O. Suchánek

87. O. Suchánek

Salač Josef

Veselý Petr

Kinter Jan

Ševčík Patrik (60.)

Novák František "C" (73.)

Ocásek Michal

Suchánek Ondřej

Pivarči Pavel

Náhradníci: Vacovský Miroslav (60.), Vosmík Jaroslav (73.)

Trenéři: Buchta Milan, Buchta Jan