Závěr jak vystřižený z hororu

Proti poslednímu týmu tabulky jsme začali skvěle, v 11. minutě putoval míč po trase Jirka Berta, Víťa Ocásek, Radek Bednár a právě posledně jmenovaný nás hlavou poslal do vedení - 1:0. To ovšem netrvalo dlouho. V 15. minutě ještě Stehelčeves svou šanci neproměnila, dvě minuty poté se ale nepovedený odkop od naší kasy snesl přímo k nohám Petra Donovala a ten nezaváhal - 1:1. Utekly jen další tři minuty a hosté vedli, autorem branky byl na zadní tyči zcela nekrytý Jan Tuček - 1.2. Ve 25. minutě centruje Jirka Berta, Bedničova hlavička však míří mimo tři tyče. Soupeře začínáme přehrávat a ve 27. minutě vyrovnáváme na - 2:2, když přesný pas Jardy Berty přes celou šestnáctku přetavuje v gól Vojta Buchta. Buchtič nejmladší je při chuti a po půlhodině hry nám střelou pod břevno vrací jednogólový náskok - 3:2. Nutno vyzdvihnout i nezištnou přihrávku Radka Bednára. V závěru první půle si připisuje důležitý zákrok Pepa Novák a drží tak naše barvy stále ve vedení. Bohužel přichází ještě jeden nepříjemný moment, Víťa Ocásek dostává čtvrtou žlutou kartu a příští utkání tedy bude muset vynechat. Do druhého poločasu vstupujeme znovu velmi dobře, po hodině hry totiž Bedničovu přihrávku zužitkuje Vojta Buchta a dovršuje hattrick! Pak přichází dvě změny, Ondru Suchánka nahrazuje Patrik Ševčík a Míru Vacovského Jirka Kopolovič. V 77. minutě ke střele natahuje za vápnem hostující kapitán Jiří Stehlík a snižuje na - 4:3. Od této chvíle nastává náš zcela nepochopitelný kolaps. V 82. minutě odpíská rozhodčí pokutový kop číslo jedna za ruku Jirky Kopoloviče. Rozhodně velmi přísné, neboť ruku měl u těla a balon zasáhl jeho rameno. Stehelčeveský Donoval desítku proměnil a vyrovnal na - 4:4. Když už se zdálo, že o dnešním vítězi rozhodnou až dodatečné penalty, přišel pokutový kop číslo dvě. Naprosto stupidní a úplně opačné rozhodnutí jinak bezchybného hlavního arbitra. Náš brankář si totiž šel na zem pro míč a ještě přitom utržil ránu kolenem do břicha. K exekuci této pentle se zase postavil hráč s číslem šest - Petr Donoval a dokončil svůj asi nejsnazší hattrick v kariéře - 4:5. Jasně vyhraný duel jsme dokázali prohrát v posledních dvanácti minutách! Navíc po druhé žluté kartě byl na úplném konci mače vyloučen Vojta Buchta, a tak mu premiérový hattrick v A - týmu hodně zhořknul. Dlouho nahnuté to o tomto víkendu měli také naši žáci, kteří v duelu s Libčicemi třikrát prohrávali, aby nakonec vyhráli 6:3 (Vojta Frencl 2x, Míra Jaroš 2x, Káťa Frenclová a Dominik Klepek). Další utkání sehrajeme v sobotu 18.10.2014, kdy A - tým hraje od 15:30 na Uhách. Žáci hrají o den později na Zichovci (výkop v 9:00). Ještě předtím však již ve středu hrají naši mladí talenti vložený mistrovský zápas v Holubicích, výkop je v 16:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Stehelčeves 4:5 (3:2)

11. R. Bednár

27. V. Buchta

31. V. Buchta

60. V. Buchta

ŽK: 39. V. Ocásek (4 ŽK - stop na jeden zápas), 65. P. Veselý, 72. V. Buchta
ČK: 90. V. Buchta

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Petr VESELÝ, Ondřej SUCHÁNEK (69. Patrik ŠEVČÍK), Vojtěch KARLOVSKÝ (57. František LISTÍK), Martin VYMĚTALÍK - Jaroslav BERTA, Vítězslav OCÁSEK, Radek BEDNÁR "C", Miroslav VACOVSKÝ (76. Jiří KOPOLOVIČ) - Jiří BERTA, Vojtěch BUCHTA

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta