Želva prokázala týmového ducha a zaslouženě vyhrála

V osmém kole jsme za pěkného počasí na našem stadionu přivítali celek SK Zlonice B, který letos okusil hořkost porážky pouze jedinkrát, a tak nás dnes čekala další pořádná šichta. To vše umocňoval fakt, že v dnešním zápase jsme nemohli počítat hned se čtveřicí našich zkušených borců a členů jinak základní sestavy - Milanem Bláhou, Honzou Kinterem, Pavlem Pivarčim a v neposlední řadě také s naší stabilní jedničkou mezi tyčemi - Pepou Novákem. V bráně si tak dnes odbyl premiéru náš jindy obránce Patrik Ševčík. To hosté měli příjemnější problémy, jejich áčko totiž po sobotě vévodí Okresnímu přeboru, a tak při volné neděli si k nám přijeli kopnout i za béčko borci typu Demetera, Špety či Nagyho. Utkání načal svou šancí právě Demeter, jehož hlavička šla o chlup vedle. Poté hosté v 5. minutě zazdili trestný kop, který z hranice oblouku poslali naštěstí pro nás pouze pánu Bohu do oken. Náš mančaft však dokázal hned v zápětí odpovědět. Dvěma povedenými pokusy z dálky se prezentoval Franta Novák, jeho první pokus bravurně vyškrábl gólman hostů na roh, druhý pak skončil těsně nad břevnem. Ve 26. minutě nás potkala jedna velká nepříjemnost - Jirka Berta totiž vyfasoval čtvrtou žlutou kartu v této sezóně a to pro něj tedy znamená stopku na jedno soutěžní utkání - bohužel tak přijde o derby ve Slatině. To však nebylo to nejhorší v prvním poločase, ve 31. minutě se po kontaktu s naším předstoperem v pokutovém území skácel k zemi jeden ze zlonických hráčů - pískala se penalta. Hosté ji však trestuhodně zazdili, když jejich borec netrefil ani kasu. Ve 34. minutě už to konečně přišlo, Jirka Berta utěšenou ránou k levé tyči zlonické svatyně otevřel skóre zápasu - 1:0. Uběhly další tři minuty a hosté doplatili na svou neproměněnou penaltu podruhé. Pavel CR7 Raušer totiž vyzval ke skórování Tomáše Sedlmayera a ten střelou na zadní upravil na poločasových - 2:0. Zhruba deset minut po pauze nahradil Tomáše Horčičku Franta Listík. Horčny tak má dostatek času na to, aby si do dalšího utkání stačil seřídit mířidla. Přesně po hodině hry bylo o vítězi takřka jasno. Po krásně rozehraném rohovém kopu se k odraženému míči dostal Franta Novák, který neváhal se střelou, gólman jeho pokus pouze vyrazil před sebe a Tomáš Sedlmayer pohodlně přidal svou druhou dnešní branku - 3:0. Pak se několikrát vyznamenal také náš zaskakující brankář Patrik Ševčík, který hostující útočníky mnohdy přiváděl doslova k šílenství. V posledních patnácti minutách jsme třikrát střídali a zejména to poslední střídání stálo za to. V 85. minutě totiž Pavla Raušera nahradil Jirka Kopolovič, který po třech minutách svého pobytu na hřišti zaznamenal svůj první soutěžní gól za náš A tým a uzavřel tak střelou k tyči skóre zápasu na konečných - 4:0. Dnes je potřeba vyzdvihnout skvělý týmový výkon a nasazení všech borců. Zejména obranná čtyřka ve složení Petr Veselý, Martin Nídr, Honza Pergl a Martin Vymětalík to vzadu řezala hlava nehlava, a tak si Patrik Ševčík hned při své brankářské premiéře mohl připsat čisté konto na svůj účet. Supr borci - jen tak dál! Za týden v neděli 20.10.2013 od 15:30 nás čeká velké derby! Zajíždíme totiž do sousední Slatiny, které z letošních turnajových bojů máme co vracet. Přijeďte fandit. Borci jedem!

Sokol Olovnice - SK Zlonice B 4:0 (2:0)

34. Jir. Berta

37. T. Sedlmayer

60. T. Sedlmayer

88. J. Kopolovič

ŽK: 7. M. Nídr, 26. Jir. Berta (4 ŽK = stop na jedno utkání)

ŽELVA nastoupila v sestavě: Patrik Ševčík - Petr Veselý, Martin Nídr, Jan Pergler, Martin Vymětalík - Tomáš Sedlmayer (84. Vojtěch Buchta), František Novák "C", Pavel Raušer (85. Jiří Kopolovič), Jaroslav Berta (78. Vítězslav Ocásek) - Jiří Berta, Tomáš Horčička (54. František Listík)

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Kalík