Žižice 1:0 pp Olovnice

V 17. kole nás los poslal do Žižic, které u nás na podzim zvítězily 3:4, byť ještě v 88. minutě tehdy svítilo na ukazateli skóre 3:2 pro naše barvy. Venku je to ovšem zcela jiný příběh, poslední tři duely jsme zde vysoko prohráli (7:0, 6:0, 8:1) a ani vyhlídky na tento mač nebyly růžové, když nám teprve ve 2. minutě zápasu dorazil jedenáctý hráč do pole! Od začátku jsme si však znovu plnili zodpovědně obranné povinnosti, a když už nás domácí v 5. minutě přehráli, skončil míč z kopačky Císaře na levé tyči. Ve 12. minutě centroval Matěj Vorlíček, hlavičkoval Vítězslav Ocásek, ale exneuměřický gólman Černý zakročil včas a balón kryl. Ve 22. minutě napálil nestárnoucí Koten břevno Tlustého svatyně a v minutě 36. pak Hrdlička opět orazítkoval jen levou tyč. Z našich pokusů se dá vyzdvihnout ten z 29. minuty, kdy rána Ivana Štofla skončila pár čísel nad břevnem a po změně stran to Ivan zkoušel i technicky, domácí brankář jeho šanci na poslední chvíli vykopnul na rohový kop. Po hodině hry si další jistý zákrok připsal Lukáš Tlustý, z hranice vápna pálil Eichler. V 74. minutě rozehrávali žižičtí přímý volný kop z celkem slibné vzdálenosti, naštěstí pro nás forward Hrdlička mezi tři tyče míč nevměstnal. K bojovnosti, nasazení a touze odvést si konečně odsud i nějaký ten bod jsme přidali fotbalovost a v 78. minutě stálo poprvé štěstí i na domácí straně, když Dominik Cvrček orazítkoval stejnou tyč jako v první půli Císař s Hrdličkou. V normální hrací době skončil zápas bez gólů, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel, v němž se střelci v prvních třech sériích nemýlili a všichni bezpečně proměnili (Hrdlička, Kratochvíl, Cestr - Vorlíček, Ocásek, Puss). Ve čtvrté várce neproměnil Dominik Cvrček, a protože po něm neproměnil za naší stranu ani Ivan Štofl, případnul bonusový bod navíc žižickým. Příští neděli 21. dubna k nám zavítá Sokol Hrdlív a výkop utkání je netradičně už ve 14:00! Přijďte fandit!

(O) Matěj Vorlíček - proměnil - 0:1

(Ž) Jiří Hrdlička - proměnil - 1:1

(O) Vítězslav Ocásek - proměnil - 1:2

(Ž) Lukáš Kratochvíl - proměnil - 2:2

(O) Tomáš Puss - proměnil - 2:3

(Ž) Jiří Cestr - proměnil - 3:3

(O) Dominik Cvrček - neproměnil - 3:3

(Ž) Tomáš Eichler - proměnil - 4:3