Zranění opor předznamenalo neúspěch

Ke druhému jarnímu kolu přicestovalo do Olovnice mužstvo Viktorie Černuc, tedy tým ze středu tabulky. Začátek zápasu patřil nám, běžela 6. minuta když Honza Novák se dostal sám před hostujícího brankáře, nepochopitelně však zamířil pouze vedle branky. O chvíli později si zuby na hostujícím strážci branky vylámal i Tomáš Sedlmayer. Pak to přišlo, 24. minuta, okamžik, který si nikdo z domácích fandů ani v tom nejčernějším snu nepředstavoval. Milan Bláha se po odraženém míči snažil akrobatickým způsobem usměrnit kulatý nesmysl do brány, avšak mířil kousek vedle a navíc si přivodil svalové zranění, kvůli kterému musel hned poté střídat. Tento okamžik měl zásadní vliv na zbytek zápasu, náš mančaft byl jako opařený, naopak soupeř se dostal do hry. Naše mužstvo se však může spolehnout na vynikajícího brankáře Karla Turečka, který má doslova reprezentační formu, v posledních pěti minutách první půle zlikvidoval čtyři jasné gólovky hostů hned za sebou, jednou mu přitom pomohlo i břevno. První poločas tak skončil 0:0. Ze šatny přišla druhá špatná zpráva, lídr mužstva Franta Novák měl problémy se zády, a tak se rozhodl do druhého poločasu nenastoupit, čímž se hra našeho týmu doslova rozpadla. Druhý poločas obě mužstva často zmatkovala, ve hře byla spousta zkažených přihrávek, a proto si většina fandů obou mužstev spíše než koukání na fotbal vybrala za cíl stánek s klobásami, které byly řečeno fajnšmekra jedna báseň, a tak se po nich rychle zaprášilo. Zpátky na plac, dvacet minut před koncem se našemu týmu podařilo vybojovat rohový kop, po kterém se ke střele dostal Pavel Šulc a jeho zblokovaná střela jen o metr minula levou tyč černucké branky. Následně se k dvěma dalším tutovkám dostali opět hosté, čaroděj Karel Tureček v naší brance však opět vytáhl dva bravurní zákroky ze své čarovné zahrádky, a proto byl zápas stále nerozhodný. Rozhodlo se sedm minut před koncem, hostující mužstvo bylo nakonec tím šťastným. Po ztrátě balonu ve středu pole se jeden z hostujících hráčů dostal trestuhodně sám až před našeho brankáře, udělal mu kličku a zakončil do opuštěné branky - 0:1. Tímto výsledkem zápas také končí a náš mančaft tak nepotvrdil získaný bod z venku na domácím hřišti. Nezbývá než bojovat, za týden zajíždíme na půdu třetího týmu tabulky - SK Slavoje Pozdeň, přijďte fandit. Želva jedem!

Sokol Olovnice - Viktorie Černuc 0:1 (0:0)

ŽK: 28. J. Pergler, 72. K. Tureček

Olovnice nastoupila v sestavě: Karel Tureček "C" - Miroslav Vacovský, Jan Kinter, František Novák (46. Ondřej Suchánek), Jan Pergler - Jan Novák, Pavel Šulc, Petr Solár, Jaroslav Berta - Milan Bláha (24. Tomáš Horčička), Tomáš Sedlmayer.

Rozhodčí: Dvořák