Klapzubova jedenáctka na body nedosáhla

Třetí jarní duel jsme sehráli ve Zvoleněvsi, kam jsme přicestovali kvůli mnoha omluvenkám jen v deseti lidech, ten jedenáctý dorazil až v 5. minutě. Mezitím už náš mančaft mohl vést i prohrávat, v 1. minutě domácí zazdili stoprocentní loženku, v minutě třetí naopak trestný kop Jirky Berty ztlumila zvoleněveská zeď. V 7. minutě postupoval ze strany na domácí kasu Michal Vorlíček, jeho pokusu ale scházela přesnost. Běžela 19. minuta, když nás zachránilo břevno. Ve 21. minutě jsme měli štěstí podruhé, požár v naší obraně byl uhašen včas, i za cenu tmavě žluté karty pro našeho stopera. Jediný gól v první půli byl k vidění ve 33. minutě, kdy se domácí Franta Holub trefil přesně k tyči - 1:0. Poločas s číslem dvě odstartovala šance rychlíka Porazila, která naštěstí neskončila brankou. Pak jsme měli možnost srovnat krok, ale jeden z mnoha trestných kopů Franty Nováka do sítě nedokázal dotlačit Jirka Berta. A přišel hned dvojitý trest během čtyř minut, kdy domácí Němcem a Kučerou odskočili na konečných - 3:0. Z poslední patnáctiminutovky stojí za zmínku ještě pěkná individuální akce dnes levého beka Martina Vymětalíka, který se prohnal napříč celou domácí obranou, šibenice z toho nakonec ale nebyla. A tak čekání na první jarní gól v mistráku dál trvá. Další mač sehrajeme za týden v neděli 19. dubna, kdy od 17:00 přivítáme doma SK Zichovec. Jinak žáci v neděli vydřeli dva body na půdě Stochova, kde Vojta Frencl vyrovnával sedm minut před koncem na 1:1 a v následném penaltovém rozstřelu nám Míra Jaroš přiřknul bod navíc 1:2 np (pokutové kopy za nás proměnili Káťa Frenclová, Jarda Putz i Míra Jaroš, domácí nastřelili ve třetí sérii jen břevno 2-3). Za týden čeká žáky souboj o první pozici proti vedoucímu celku SK Kročehlavy, který k nám zavítá v sobotu 18. dubna. Výkop je v 10:15. Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

Slavoj Zvoleněves - Sokol Olovnice 3:0 (1:0)