Stochov 1:3 Olovnice

Los nás po úvodním volném kole zavedl netradičně už v sobotu v 10:15 do Stochova, kde jsme v novodobé historii A týmu nastoupili vůbec poprvé. Pro domácí to bylo již druhé vystoupení, neboť minulý týden těsně prohráli na půdě Vinařic B 3:4. Celý první poločas by se dal shrnout slovy jedna velká holomajzna od obou týmů, přičemž šťastnější byli stochovští, kteří dali v 7. minutě vedoucí branku, když střelu Václava Jirky zpoza vápna tečoval jeden z našich hráčů a míč doputoval do sítě - 1:0. Ve 13. minutě trestný kop Františka Nováka a Vítězslav Ocásek na zadní tyči míjí místní svatyni o nějaký ten metr. Za pět minut to Ferry zkouší z hranice šestnáctky, ale vysoko přestřeluje, stejně se vede i stochovskému šutérovi Burlemu v minutě 23., který taktéž netrefuje ani zařízení. Nezáživné úvodní dějství následně přináší individuální akci Vojtěcha Karlovského a ostrý skluz na balón od kapitána Pražáka, který rozhodčí nechává bez povšimnutí. Ve 40. minutě pak ještě nepřesný pokus levačkou v podání Dogese a symbolicky jen do boční sítě první půli ukončuje nejaktivnější domácí plejer se sparťanskou minulostí Václav Jirka. Do druhého poločasu jsme přeskupili řady, ztratili jsme přebytečný respekt ze soupeře a hned od začátku jsme domácí prakticky přišpendlili na vlastní polovinu. 46. minuta a náš kápo znovu testuje pozornost brankáře Zemka, 48. minuta a Doges pálí těsně vedle. Dále stupňujeme svůj tlak a místní borci nevědí, kam dříve skočit. V 50. minutě Vorlíček hlavičkuje v záklonu po rohovém kopu ještě mimo tři tyče, šest minut poté však nastává totožná situace a neobsazený Matěj Vorlíček po pěkně rozehraném rohovém kopu Franty Nováka dorovnává hlavičkou z bezprostřední blízkosti brankový účet dnešního duelu - 1:1. Nejhezčí moment celého klání přinesla 58. minuta, kdy naše nestárnoucí legenda, kapitán, trávníkář a místopředseda v jedné osobě z voleje trefuje odražený skákající míč přesně do horního kouta brány - 1:2. Doslova hororovou patnáctiminutovku pro domácí uzavírá v 61. minutě hrubka brankáře Zemka, který chtěl míč rozehrát na svého spoluhráče, ale Honza Pergler mu merunu vypíchnul, a byť s notnou dávkou štěstí, nakonec skóroval - 1:3. Domácím trvalo zhruba dalších deset minut než se ze tří rychle inkasovaných branek alespoň částečně zvedli, v poslední čtvrthodince nám ale ještě zle zatápěli. V 75. minutě Pražák napálil z přímého volného kopu jen naši dobře postavenou hradbu těl stojících ve zdi. Následně chybělo pár čísel ke gólovému zakončení Víťovi Ocáskovi. Snížit mohl v 83. minutě Ploch, ale Jarda Prosický jeho zakončení stačil na poslední chvíli vykopnout a dorážka Zíky přesná nebyla. Po střele Jana Seidela, kterou kryl u tyče včas Zemek pak poslední slovo měli stochovští, když v 88. minutě po centru z pravé strany Karel Pražák hlavičkoval do tyče. Cennou dvoubrankovou výhru v horkém sobotním dopoledni jsme nakonec uhájili a za týden v neděli 20. září budeme na svém trávníku hostit zatím stoprocentně úspěšného nováčka IV. třídy Slavoj Kladno B. Výkop je v 16:30. Přijďte fandit!

Baník Stochov - Sokol Olovnice 1:3 (1:0)