Turnaje - Olovnice

Kladenský deník - 27.06.2009

Memoriál Vladimíra Poteckého - 1. ROČNÍK

Olovnice doma prorokem, ale rozhodčí zářili také

Hráči Olovnice měli na podzim mnoho důvodů k radosti. Na čele tabulky přezimují s náskokem čtyř bodů. Hezkou vzpomínkou na bývalého předsedu Sokola Olovnice Vladimíra Poteckého se stal první ročník jeho memoriálu, který klub uspořádal v sobotu na svém hřišti za účasti čtyři týmů. A na hřišti byl nejlepší a zaslouženě vyhrál. Startovní pole nebylo moc tradiční. Kromě Olovnice sice dorazila ještě Viktorie Černuc, ovšem jinak klasické fotbalové kluby scházely. Naopak se předvedla jedenáctka fotbalových rozhodčích z Kladenska a také jedenáctka hokejbalistů z Kralup. Každá v jiném světle. Rozhodčí hned v prvním duelu předvedli, že si s míčem rozumí. Však měli v sestavě i divizního gólmana Pejšu, či kanonýra Beroviče. Ten také brzy odpověděl na první úspěch domácích, kteří měli následně pořádnou kliku při čtyřech tutovkách „černých havranů“. V posledních dvou minutách pak udeřil dvakrát olovnický Milan Bláha. I on je jinak soudce, takže popravil vlastní barvy. Arbitři si spravili náladu v dalším duelu s Černucí, kde opět předvedli výtečný výkon (podle zlých jazyků mnohdy lepší než s píšťalkou) a přemohli Černuc 2:1. A protože přece jen trochu zaostávající hokejbalisty přehráli také, skončili v turnaji druzí. Prventství slavili domácí, i když ještě v posledním utkání o něj mohli přijít ve střetu s Černucí. Viktorka začala hodně zhurta, její hráči si vysloužili i žluté karty, ale jinak byla lepší Olovnice. Nejprve sice Novák zahodil penaltu, ale Bláha, Nídr a Zavoral nakonec týmu zajistili luxusní výsledek 3:0. „Byla to důstojná vzpomínka na Vláďu, to mě těší. Naše mladé mužstvo zahrálo výborně, hodně příjemně mě překvapili také rozhodčí. Slušně se ukázala Černuc a hokejbalisté sice nestačili, ale postavili se k tomu čelem. S hokejkami by zase vypráskali oni nás,“ smála se dobrá duše olovnického fotbalu František Novák.

Výsledky: Olovnice - Rozhodčí 3:1 (Bláha 2, Zavoral - Berovič), Kralupy - Černuc 1:6 (Bláha - Koutecký 2, Pexa, Dobiáš, Mikina, Satran), Rozhodčí - Černuc 2:1 (Fujdiar, Čada - Pexa), Olovnice - Kralupy 7:1 (Bláha 2, Nídr 2, Putz, Tůma, Tureček (PK) - Pokorný), Rozhodčí - Kralupy 7:1 (Leška 2, Berovič 2, Čada, Pejša (PK), Hájek - Pokorný), Olovnice - Černuc 3:0 (Bláha, Nídr, Zavoral)
Pořadí: 1. Sokol Olovnice, 2. XI. Rozhodčích Kladno, 3. Viktorie Černuc, 4. XI. Hokejbalistů Kralupy

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kladenský deník - 29.6.2010

Memoriál Vladimíra Poteckého - 2. ROČNÍK

Rozhodčí zanechali na chvostu

Olovnice - Druhý ročník Memoriálu Vladimíra Poteckého v Olovnici se stal kořistí domácích fotbalistů, kteří obhájili loňský primát. „Ládík se na nás určitě díval a nepochybuji, že byl spokojený. Byl to velký srdcař a velká opora klubu,“ konstatoval olovnický funkcionář František Novák. Na hezkém stadionku válčily čtyři celky. Domácí, Slatinu a Blevice doplnila jedenáctka rozhodčích OFS Kladno, která sice skončila poslední, avšak předváděla velmi dobré výkony. Bohužel doplácela na neproměňování šancí. Její jediné dva góly dal Berovič. Na turnaji bylo odehráno šest utkání a měly zajímavou koncovku. V předposledním zápase Blevice otočily stav 0:2 se Slatinou, vedení však neudržely a remízou daly domácím do rukou trumf, který už Olovničtí nepustili. Rozhodčí ale museli porazit, což se také stalo a bylo to nejvýraznějším rozdílem celého Memoriálu. Do Pejšovy sítě nasypali šest kousků.

Výsledky: Slatina - Olovnice 0:1 (Fr. Ouřada), Rozhodčí - Blevice 0:1 (Theiner), Blevice - Olovnice 1:1 (Šerák - Putz), Slatina - Rozhodčí 2:1 (Kaštánek, Šofr - Berovič), Slatina - Blevice 3:3 (Kaštánek, Paprňák, Šofr - Bednár 2, Řečička), Olovnice - Rozhodčí 6:1 (Putz 3, Nídr 2, Pergler - Berovič)
Pořadí: 1. Sokol Olovnice, 2. Sokol Blevice, 3. SK Slatina, 4. XI. Rozhodčích Kladno

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kladenský deník - 29.6.2011

Memoriál Vladimíra Poteckého - 3. ROČNÍK

Za končícího snajpra Bláhu náhradu mají

Olovnice - Dva pádné důvody k oslavám měli od sobotního podvečera do ranních nedělních hodin fotbalisté Sokola Olovnice. Za prvé se jim podařilo v hodině dvanácté zachránit III. třídu, za druhé dosáhli na turnajový hattrick, když vyhráli i třetí ročník svého Memoriálu Ládi Poteckého. Kláním prošli bez ztráty kytičky. Nejprve se vypořádali se Zvoleněvsí, poté porazili Černuc a v posledním utkání turnaje přejeli jedenáctku rozhodčích Kladno, kterým nastříleli čtyři branky. Ve všech zápasech vítězů se střelecky prosadil Milan Bláha, který zároveň coby aktivní rozhodčí nastoupil ve druhé půli vzájemného duelu proti svým a po rychle rozehraném trestňáku zaznamenal jejich čestný gól. Sám olovnický snajpr prozradil deníku, že turnaj zřejmě bude kvůli zdravotním potížím jeho poslední akcí coby hráče. Domácí se s ním ale odmítli rozloučit a doufají, že si to přes léto ještě rozmyslí. Pokud ne, bude mít první podzimní mistrák na olovnickém trávníku pro letos v prosinci 40-ti letého borce slavnostní nádech. Třemi brankami se na turnaji blýskl také jeho nástupce, 16-ti letý Tomáš Sedlmayer. „Vypadá velmi dobře. Je výborné, že se někdo takový našel,“ pochvaloval si Bláha. Potěšující je, že turnaj byl odehrán v přátelské atmosféře a týmy do něj nastupovaly s velmi mladými kádry. To platilo také o Zvoleněvsi, jíž patří druhá pozice. Tu jí vynesla hladká výhra nad Rozhodčími a bezbranková remíza s Černucí. Viktoriáni se rozešli smírně i s Rozhodčími, kteří sice vedli, pak ale vyrovnávali až na konečných 2:2. Jediný bod v turnaji jim zajistil dvougólový ligový novic Petr Blažej. Soudci ale herně nezaostávali, jen neuměli dávat góly. Přítomné překvapil například Adam Kindl, jenž má nějaký ten kilogram navíc, technik to ale je náramný.

Výsledky: Olovnice - Zvoleněves 1:0 (Bláha), Černuc - Rozhodčí 2:2 (Mikina 2 - Kindl 2), Olovnice - Černuc 3:1 (Bláha 2, Sedlmayer - Dobiáš), Zvoleněves - Rozhodčí 4:0 (Kryl 2, Valer 2), Olovnice - Rozhodčí 4:1 (Sedlmayer 2, Bláha, Tureček - Bláha), Černuc - Zvoleněves 0:0
Pořadí: 1. Sokol Olovnice, 2. Slavoj Zvoleněves, 3. Viktorie Černuc, 4. XI. Rozhodčích Kladno

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kladenský deník - 27.6.2012

Turnaj na počest 80. výročí založení klubu

V Olovnici to byla výroční bomba!

Oslavy 80 let fotbalového Sokola Olovnice se náramně vydařily. Nejen proto, že místní borci vyhráli turnaj uspořádaný ke kulatému výročí, kterého se zúčastnil také tým Čechie z nedalekých Kralup nad Vltavou.

Ještě než vypukly boje na zeleném trávníku, ocenil olovnický klub svoje nejstarší bývalé činovníky. Auto-retrodresík obdrželi pánové Kozel, Fediuk, Jaromír Novák a Brejník, až domů ho současní funkcionáři dovezli pánům Ševčíkovi a Pichlovi. Připomenuta byla i další jména. Dresíkem byl obdarován také přítomný předseda OFS Kladno František Běhounek. Na zeleném trávníku se nejvíc dařilo domácím fotbalistům, kteří porazili Čechii Kralupy 6:0, 8:2 a se Zvoleněvsí hráli 1:0 a 1:2. Druhá Zvoleněves zdolala na konec třetí Čechii 5:0 a 7:1. Ač měla Olovnice o gól lepší celkové skóre než Zvoleněves a tím měla být vítězem turnaje, rozhodli se domácí hráči pro zajímavější řešení. Navrhli, že o vítězi rozhodne dodatečný penaltový rozstřel, jenž pro ně vyzněl poměrem 5:4. Atraktivitě turnaje přidaly dvě dovednostní soutěže. V rámci první kopalo deset hráčů každého týmu ze středového kruhu do prázdné brány, přičemž nesměl balon spadnout před brankovou čárou. U druhé se sřílelo z 35 m do malé branky. Konečný účet byl u všech třech týmů shodný. Rozstřel vyhrála Olovnice před Zvoleněvsí a Čechií. Pořadí tak bylo stejné jako v turnaji. Jelikož Kralupští ale odjeli předčasně, podělili se vítězové o pečené selátko s borci Zvoleněvsi. Také nejlepší střelec turnaje pocházel z olovnické kabiny. Se šesti góly jím byl Sedlmayer. 

Dovednostní soutěže obohatily i nedělní žákovský turnaj a světe, div se, mladí fotbalisté je zvládli o poznání lépe než den předtím dospělí! Nejlepší byli hráči Junioru Kralupy, v zápasech ale dominoval Brandýsek, jenž neztratil ani bod. Porazil Vraňany 3:0, Kralupy 2:0 a Olovnici 3:0. Druhé Vraňany zdolaly Kralupy 1:0 a s Olovnicí remizovaly 1:1. Poslední příčka zůstala v držení domácích, kteří podlehli Kralupům 1:6. 

Výsledky mužů: Olovnice - Čechie Kralupy 6:0 (Sedlmayer, J. Novák, J. Buchta, Putz, Suchánek, F. Novák), Čechie Kralupy - Zvoleněves 5:0 (Porazil 3, Valer, Holub), Olovnice - Zvoleněves 1:0 (J. Buchta), Čechie Kralupy - Olovnice 2:8 (Spejchal, Ševčík - Sedlmayer 4, J. Buchta, Nídr, D. Vacovský, Putz), Zvoleněves - Čechie Kralupy 7:1 (Holub 4, Valer, Raušer, Čonka - Spejchal), Zvoleněves - Olovnice 2:1 (Valer, Porazil - Horčička)
Pořadí mužů: 1. Sokol Olovnice, 2. Slavoj Zvoleněves, 3. Čechie Kralupy 
 
Výsledky žáků: Olovnice - Vraňany 1:1 (V. Buchta - Radič), Brandýsek - Junior Kralupy 2:0 (Kalina, Štanc), Olovnice - Brandýsek 0:3 (Kalina 2, Štanc), Junior Kralupy - Vraňany 0:1 (Páka), Olovnice - Junior Kralupy 1:6 (Ocásek - Pakandl, Nešetřil, Bjalončík, Kulhavý, Vokoun, Veselý), Brandýsek - Vraňany 3:0 (Štanc 2, Kubín)
Pořadí žáků: 1. FK Brandýsek, 2. AFK Vraňany, 3. Junior Kralupy, 4. Sokol Olovnice

článek k turnaji zde: Memoriál v Olovnici

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kladenský deník - 20.8.2013

Memoriál Vladimíra Poteckého - 4. ROČNÍK

V Olovnici to sedlo Kralupům

Olovnice - Čtvrtý ročník Memoriálu Vladimíra Poteckého v Olovnici (loni se nehrál poněvadž se konal turnaj k výročí klubu) vyhráli fotbalisté rezervy Kralup 1901, kteří neztratili ani bod a každému ze soupeřů nastříleli tři góly.

Zajímavější to bylo na zbývajících příčkách. O pořadí na nich rozhodovalo až celkové skóre, poněvadž všechny tři celky z Kladenska získali po jednom vítězství. 

Druhé Zvoleněvsi, jež prý hrála i s hráči čerstvě dorosteneckého věku, náramně pomohla výhra nad Slatinou poměrem 6:3. Třetí skončili domácí, kteří hned na úvod museli spolknout prohru se Slatinou, v předposledním utkání turnaje si ale poradili se Zvoleněvsí a tím byli alespoň třetí.

Na začátku vydařeného fotbalového odpoledne přítomní uctili památku jednoho z nejslavnějších hráčů olovnické historie Jaromíra Nováka, jenž skonal 22. července v nedožitých sedmdesáti letech. 

Po turnaji pak zástupci pořádajícího klubu odnesly kytici mamince Vladimíra Poteckého, která se vzhledem k pokročilému věku a panujícímu vedru klání nezúčastnila. 

Výsledky: Olovnice - Slatina 0:1 (Bauer), Kralupy B - Zvoleněves 2:1 (Dobiáš, Kolmistr - ryl), Olovnice - Kralupy B 1:3 (Horvát - Felix 2, Černý), Zvoleněves - Slatina 6:3 (Kryl 2, Čonka, O. Holub, F. Holub, Radošinský - Ocásek (vlastní), Schönfelder, Janeček), Olovnice - Zvoleněves 2:0 (Raušer, Jir. Berta), Slatina - Kralupy B 0:3 (Černý, Křemeňák, Polák) 
Pořadí: 1. FK Kralupy 1901 B, 2. Slavoj Zvoleněves, 3. Sokol Olovnice, 4. SK Slatina 

článek k memoriálu zde: 4. ročník Memoriálu Vl. Poteckého

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kladenský deník - 18.8.2014

Memoriál Vladimíra Poteckého - 5. ROČNÍK

Romský fotbal? V Olovnici vládl

Olovnice - S dvěma zádrhely si museli poradit pořadatelé 5. ročníku Memoriálu Vladimíra Poteckého v Olovnici. 

Za prvné obhájce trofeje Kralupy 1901 B z časových důvodů potřeboval odehrát svá tři utkání jako první, za druhé, jedenáctka rozhodčích OFS Kladno se z účasti omluvila. Nahradil je další kralupský celek, a to Barceroma.

Jak název napovídá, jedná se o romský tým neregistrovaných hráčů, kteří milují fotbal a právě na olovnickém hřišti se scházejí.

Turnaj otevřelo kralupské derby, v němž Romové prohráli vysoko 0:5, přesto nakonec celý turnaj zaslouženě vyhráli! Poradili si totiž s domácími fotbalisty (5:2) i s Neuměřicemi (2:0)!

Druhou příčku obsadila kvůli horšímu skóre (to rozhodovalo) pořádající Olovnice, jež nasadila velice mladý tým a ukázala, že budoucnosti se bát nemusí. V závěrečném utkání potřebovala porazit v derby Neuměřice o tři branky, víc než výhru 2:0 ale nevydřela, byť například například palič Bednár měl na noze čtyři góly!

Do posledních vteřin tak nebylo jasné, kdo si pohár za první místo odveze. "Pokud se Ládík díval, muselo se mu to líbit", připomněl olovnický funkcionář František Novák legendu zdejšího fotbalu, na jejíž počest se turnaj koná.

Možná se tam nahoře přimluvila ve prospěch domácích borců, jimž na všechny tři utkání svítilo sluníčko. V ostatních zápsech pršelo!

Už v sobotu se Olovnice opět střetne s Neuměřicemi a bude to první kolo III. třídy. Tentokrát se bude hrát na neuměřickém stadionu.

Nejlepším střelcem turnaje byl pětigólový David Durdoň z Barceromy.

Výsledky: Kralupy B - Barceroma 5:0 (Kejř 2, Dobiáš, Kolmistr, Šour), Olovnice - Kralupy B 1:0 (M. Vacovský), Kralupy B - Neuměřice 0:1 (Jaroš), Olovnice - Barceroma 2:5 (Bednár 2 - D. Durdoň 3, Stojka, E. Durdoň), Neuměřice - Barceroma 0:2 (D. Durdoň 2), Olovnice - Neuměřice 2:0 (M. Vacovský, Vymětalík)
Pořadí: 1. FC Barceroma, 2. Sokol Olovnice, 3. FK Kralupy 1901 B, 4. Sokol Neuměřice

článek k memoriálu zde: 5. ročník Memoriálu Vl. Poteckého

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kladenský deník - 18.8.2015

Memoriál Vladimíra Poteckého - 6. ROČNÍK

V Olovnici po sestupu nesmutní

Olovnice - V Olovnici mají fotbal skutečně rádi. Ani sestup do nejnižší soutěže nevzal místním chuť a nadšení do práce. Nejlepším důkazem jejich odhodlání je útulný stadion, který nejen u příležitosti šestého ročníku Memoriálu Ládi Poteckého dokonale vyšperkovali. 

Jejich dlouhodobý funkcionář by měl jistě radost z toho jak se jejich svatostánek rozzářil novotou. Ruku k dílu přiložili současní i bývalí hráči v čele s pětasedmdesátiletým Václavem Himlem.

Na perfektně připraveném trávníku se ale domácím fotbalistům moc nedařilo. Z tří utkání vytěžili pouze bod, když hned v úvodním utkání turnaje remizovali s Kralupy 1:1. V konečném účtování byli o skóre poslední. Tým od Vltavy stejně jako loni klání narušil tím, že si vymohl přeložení zápasu, aby mohl odjet domů.

Doplatili na to v první řadě mladí domácí, kteří v největším parnu odehráli dva zápasy v řadě. Nejprve podlehli pozdějšímu vítězi - dalšímu celku z Kralupska - Chvatěrubům, a v úplně posledním duelu celého dne i sousedům z Neuměřic, když utkání fyzicky nezvládli. 

Zajímavostí je, že L. Poteckému by bylo v den konání turnaje 65 let, narozeniny, a to pětaosmdesáté, měla rovněž jeho maminka, které zástupci klubu předali u ní doma květiny. 

Vedle hráčů zaslouží uznání i duo rozhodčích Bajer a Dachovský. Také pro ně bylo úmorné vedro vyčerpávající. 

Výsledky: Olovnice - Kralupy 1:1 (M. Vymětalík - M. Kefurt), Neuměřice - Chvatěruby 0:5 (P. Kouba, M. Homolka, L. Falta, F. Dvořák, P. Rubeš), Kralupy - Neuměřice 2:3 (M. Kefurt, M. Kolmistr - R. Pichl, V. Sedmidubský, J. Macák), Chvatěruby - Kralupy 3:1 (T. Soukup, P. Rubeš, L. Fiala - M. Pešek (PK)), Olovnice - Chvatěruby 0:1 (M. Homolka), Olovnice - Neuměřice 0:4 (2x Š. Patocs, V. Sedmidubský, R. Pichl (PK)).
Pořadí: 1. Vltavan Chvatěruby, 2. Sokol Neuměřice, 3. FK Kralupy 1901 B, 4. Sokol Olovnice

článek k memoriálu zde: 6. ročník Memoriálu Vl. Poteckého

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kladenský deník - 16.8.2016

Memoriál Vladimíra Poteckého - 7. ROČNÍK

Hlavní trofej z olovnického memoriálu putovala na Mělnicko

Olovnice - Memoriál Ládi Poteckého ovládli na krásně připraveném hřišti v Olovnici fotbalisté z Mělnicka - Chvatěruby. Bylo to jen o skóre před Neuměřicemi, které ale vyhrály vzájemný zápas. Také o třetím místě rozhodl lepší brankový poměr. Ten měla příznivější domácí Olovnice, byť s poslední Slatinou hned v úvodním utkání turnaje prohrála. 

Turnaji byl tradičně přítomný jeden ze zakládajících členů olovnického klubu, šestaosmdesátiletý Feri Fediuk. Na memoriál jezdil také jeho o čtyři roky starší velký kamarád Jaroslav Kozel, jenž bohužel loni na podzim zemřel. Nejen za něj se na začátku jinak příjemného fotbalového dne držela minuta ticha. 

Pořadatele mrzel malý zájem diváků. Mimo hráčů jich dorazilo pouze okolo čtyřicítky.

Výsledky: Olovnice - Slatina 1:2 (D. Cvrček - J. Jeřábek, D. Klepek), Neuměřice - Chvatěruby 2:1 (V. Maňas, J. Zavadil - D. Mareček), Olovnice - Neuměřice 2:0 (V. Buchta, O. Suchánek), Chvatěruby - Slatina 3:0 (2x L. Falta, M. Leitner), Olovnice - Chvatěruby 0:4 (T. Kochman, P. Rubeš, M. Leitner (PK), D. Mareček), Slatina - Neuměřice 1:6 (M. Tureček - 2x V. Sedmidubský, M. Jaroš ml., V. Maňas, R. Pichl, J. Zavadil).
Pořadí: 1. Vltavan Chvatěruby, 2. Sokol Neuměřice, 3. Sokol Olovnice, SK Slatina

článek k memoriálu zde: 7. ročník Memoriálu Vl. Poteckého

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------