V Třebichovicích za tři body

Druhý venkovní mač v Třebichovicích pro nás začal velni nešťastně. Neuplynulo ještě ani dvacet vteřin hry, když jeden z domácích hráčů nešetrně fauloval na půli hřiště Michala Vorlíčka a ten po dvouminutovém ošetřování musel nuceně vystřídat. Po následné standartní situaci balon skončil těsně vedle pravé tyče třebichovické brány. V 11. minutě už jsme byli přesnější, Ondra Suchánek pláchnul domácí obraně a po následné přihrávce do prázdné kasy vyzval ke skórování Honzu Pergla - 0:1. Za pět minut byl na hranici velkého vápna faulován Máťa Vorlíček, k míči se postavila dvojice Ondřej Suchánek, Jirka Berta a prvně jmenovaný zakroutil míč přesně k tyči - 0:2. Tentýž hráč pak ve 25. minutě zahodil obrovskou příležitost ke vstřelení branky po rohovém kopu, když ani nadvakrát nedokázal překonat domácího brankáře. A tak přišel trest hned minutu poté, kdy Třebichovice poprvé vystřelily na naši svatyni a hráč číslo 9 se nemýlil - 1:2. I nadále jsme však aktivnější, ve 29. minutě střílí v pohodě hrající Honza Pergl těsně vedle. Pak se zcela sám před bránou ocitá Jarda Berta, ale gól z toho není. Ve 39. minutě ale Jarda přesným centrem od rohového praporku nalézá hlavu Víti Ocáska a ten nás znovu posílá do dvoubrankového vedení - 1:3. Tímto výsledkem také končí první dějství. Druhou půli začínáme opět velmi aktivně, v 53. minutě je ve vápně faulován Ondra Suchánek - penalta. K ní se staví sám faulovaný, ale neproměňuje. Stejně tak si vede i v sólovém úniku v 70. minutě, po kterém kulatý nesmysl poslal místo do chaty do lesa. Další loženku zazdil v 75. minutě Víťa Ocásek, který taktéž neseřídil svá mířidla. V 81. minutě nám to tam konečně zase spadlo, prosadil se dnes podruhé jinak spalovač mrtvol Suchánek - 1:4. O tom, co všechno se dá zahodit, nás přesvědčil Suchi ještě jednou, když v 84. minutě pálil v dalším svém úniku jen do tyče. Domácí pak přece jen skóre ještě z pokutového kopu v samotném závěru zkorigovali, prosadil se Dvořák - 2:4. Zaslouženou výhru po hodně dlouhé době jsme si naštěstí už utéct nenechali. Úspěšný víkend to byl i pro náš dorost, který porazil 8:1 doma Dolany (M. Vorlíček 3x, J. Dušek 2x, R. Karala 2x a L. Pelant) a zahanbit se nenechali ani žáci, když vyhráli v Neuměřicích 17:0! (D. Klepek 6x, F. Novák 4x, J. Pudil 3x, K. Maňasová 2x, K. Dundrová a J. Novák). V příštím kole A - tým hraje v neděli 13. září doma proti Sokolu Zákolany (od 17:00), žáci taktéž v neděli proti Smečnu (od 10:15) a dorost hostí v sobotu doma Hostouň (od 10:15). Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

SK Třebichovice - Sokol Olovnice 2:4 (1:3)